Wraca nauka zdalna! Zobacz kogo i do kiedy obowiązuje

Szkoły opustoszeją, bo wraca nauka zdalna. fot. Wikimedia
Szkoły opustoszeją, bo wraca nauka zdalna. fot. Wikimedia
Od 20 grudnia do 9 stycznia będzie obowiązywała nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Żłobki i przedszkola będą otwarte po 20 grudnia.

Nauka zdalna. Do kiedy uczniowie zostaną w domach 

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji ogłosił powrót nauki zdalnej. - Zdecydowaliśmy się, że te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres postferyjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej 10 stycznia. - Intencją jest wydłużenie okresu, gdy nie dochodzi do interakcji między dziećmi - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Czytaj też: Obowiązkowe szczepienia w Polsce. Minister Niedzielski zdradził datę

Żłobki pozostają otwarte

Gdy szkoły przejdą na nauczanie zdalne, przedszkola i żłobki wciąż pozostaną otwarte. -Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostanie nauka zdalna. Po tym terminie dzieci wrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Z kolei żłobki i przedszkola - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia - po 20 grudnia pozostaną otwarte.

Nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia 2021

Najnowsze rządowe plany w związku z pandemią:

  • Planowane obniżenie limitów z 50 proc. do 30 proc.
  • Od 15 grudnia w transporcie zbiorowym limit do 75 proc.


  • Od 15 grudnia obniżone limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • Od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.


  • Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.


Obowiązkowe szczepienia

– Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Niedzielski.

Wskazał, że "perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy".


Czytaj też:


imageKJ

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości