Kierowcy zatrzymali mężczyznę jadącego zygzakiem. To wicedyrektor szpitala

Lukas Plewnia from Winterthur, Schweiz, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Lukas Plewnia from Winterthur, Schweiz, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Kierowcy dokonali obywatelskiego zatrzymania pijanego mężczyzny jadącego ul. Krzywoustego w Rzeszowie. Kierowcą na "podwójnym gazie" okazał się wicedyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali mężczyznę alkomatem. Miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wicedyrektor szpitala pijany prowadził samochód

Kierowcy zaalarmowali policję o nietypowym zachowaniu jednego z uczestników ruchu chwilę po godzinie 19:00 i przed przyjazdem funkcjonariuszy zatrzymali mężczyznę, który ulicą Krzywoustego jechał zygzakiem. Jeden ze świadków tej nietypowej jazdy zabrał mężczyźnie kluczyki, uniemożliwiając mu dalsze prowadzenie samochodu w związku z podejrzeniem, że za kółkiem siedzi osoba nietrzeźwa.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili te przypuszczenia, bo przeprowadzeniu badania alkomatem.

Miał 2 promile

– U 57-letniego mężczyzny, mieszkańca Rzeszowa, kilkukrotne badanie alkomatem wykazało 2 promile zawartości alkoholu – poinformował Adam Szeląg, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci odebrali pijanemu kierowcy prawo jazdy.

– Sporządzili też dokumentację, która będzie podstawą do prowadzonego postępowania przygotowawczego w kierunku art. 178 a, czyli kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności – dodał Szeląg.

Rzecznik zdradził, że nie ma dokumentacji, że nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu. Ma to być jeszcze wyjaśniane w toku postępowania.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości