Odkryliśmy tajemnicę lidera Agrounii! Skąd się wzięły słowa o "wieśniaku"?

Michał Kołodziejczak i Sean Penn - podobni?
Michał Kołodziejczak i Sean Penn - podobni?
Salon24 odwiedził niedawno lider Agrounii Michał Kołodziejczak. W czasie programu #JastrzebowskiWyciska, Sławomir Jastrzębowski przypomniał liderowi Agrounii słowa o "wieśniaku". Skąd je wziął? Odkryliśmy jego sekret!

Zdania o „wieśniaku” padły podczas jego przemówienia na pierwszej konwencji AgroUnii . „Miastowy” redaktor zapytał, jak "wieśniak" może przekonać miastowych do tego, by na niego zagłosowali. Kołodziejczak odpowiedział, ale i przyznał że jego słowa „były pewnym nawiązaniem, którego nikt jeszcze nie odgadł”.

Wzbudziło to naszą ciekawość - w końcu zarówno nas jak i naszych czytelników interesuje to, co dzieje się za kulisami, za zamkniętymi drzwiami, w przepastnych politycznych sztabach.

Czytaj też: Michał Kołodziejczak w Salon24: Miałbym już dwa albo trzy samochody gdyby nie polityka

I mamy to!. Po długiej kwerendzie, wiemy już skąd Kołodziejczak wziął swojego „wieśniaka” i co go zainspirowało. To amerykańsko-niemiecki film „Wszyscy ludzie króla” z 2006 w reżyserii Stevena Zailliana, zrealizowany na podstawie powieści „Gubernator” Roberta Penn Warrena. Film opowiada burzliwą, ale fascynującą drogę prowincjonalnego, ambitnego działacza Williego Starka (którego gra Sean Penn), który staje się ogólnokrajowym, wpływowym amerykańskim politykiem.

Zobacz zwiastun filmu  „Wszyscy ludzie króla” :


To właśnie w tym filmie padają zdania, które zainspirowały lidera Agrounii: „Spójrzcie na swoje wytarte kolana, na swoje plony, na swoje dzieci. Opowiem wam o jednym głupim wieśniaku – takim jak Wy!. Jakiś czas temu ten wieśniak zaczął myśleć o innych wieśniakach – co mógłby dla nich zrobić? I nagle go olśniło. Sam Bóg do niego przemówił! Czas się im odgryźć, zrobić ich w konia! Palantów z wielkiego miasta! Wygram te wybory! Załatwię ich! Poleje się krew! Przyniosę Wam ich głowy na tacy! Precz z nimi! Nic mnie nie powstrzyma”

Film kończy się tragiczną śmiercią głównego bohatera. To mocny akcent.

Michał Kołodziejczak nazywany jest często „młodym Lepperem” i porównywany do twórcy Samoobrony, który zmarł w tajemniczych okolicznościach. Jakie będą losy wschodzącej gwiazdy polskiej polityki? Czas pokaże!

Zobacz rozmowę z Kołodziejczakiem w "Jastrzębowski wyciska":


Czytaj dalej:


KJ
Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka