Zniszczony płot posłanki Doroty Niedzieli, fot. Facebook
Zniszczony płot posłanki Doroty Niedzieli, fot. Facebook

"Tu mieszka zdrajca Polski". Zniszczono płot posłanki Doroty Niedzieli

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
"Tu mieszka zdrajca Polski. Stop segregacji sanitarnej i szczepieniom" – taki napis namalowany czerwonym sprayem zobaczyła na ogrodzeniu swojego domu posłanka KO Dorota Niedziela. Sprawcy namalowali również symbol Polski Walczącej.

Posłanka załamana po tym, co zobaczyła na płocie

"Kochani, jeśli ktoś widział sprawcę, który próbuje mnie przestraszyć i zniszczył elewację i płot mojego domu, proszę piszcie! To niedopuszczalne. Właśnie zawiadomiłam policję! Niestety to musiał być ktoś miejscowy" – napisała Dorota Niedziela na swoim profilu na Facebooku.

Do zdarzenia doszło z czwartku na piątek. - Jestem wstrząśnięta. Można się załamać - powiedziała Niedziela w rozmowie z polsatnews.pl. Jak przypuszcza, zrobił to ktoś miejscowy. - To jest dla mnie dramatyczna akcja. Można się załamać nad tym, co się dzieje i do czego dochodzi - dodała.

Policja, którą powiadomiła posłanka zrobiła już oględziny. Zabezpieczono monitoring z pobliskiego sklepu.

Zobacz w salon24:

Kłótnia polityków na Twitterze

Do sprawy odniósł się szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. "Antyszczepionkowi terroryści zniszczyli ogrodzenie posłanki Doroty Niedzieli. Niczym nieuzasadniona agresja i wandalizm, za które współodpowiedzialność ponoszą ludzie pokroju Siarkowskiej, Kowalskiego czy posłowie Konfederacji. Sprawcy muszą zostać ustaleni i ukarani" – napisał na Twitterze polityk PO.

Budce odpowiedziała Anna Maria Siarkowska z klubu PiS. "Wandali oczywiście należy złapać i osądzić. Ale jednocześnie należy wycofać się ze wszystkich bezprawnych i szkodliwych pomysłów wprowadzenia sanitarnej segregacji zaprzestać łamania podstawowych praw obywatelskich" – oświadczyła.

To wywołało ostrą dyskusję. Przypomniano Budce, że nie protestował, kiedy malowano fasady kościołów podczas demonstracji związanych ze Strajkiem Kobiet. Pokłócili się przy okazji zwolennicy i przeciwnicy szczepień.

"Najpierw podpalacie Polskę, dzielicie ludzi i wywołujecie najgorsze demony, wzywając do wprowadzenia segregacji sanitarnej, dyskryminacji ludzi i łamania praw obywatelskich a teraz się dziwicie, że zaczynają się akty wandalizmu? Niech Pan się bije w piersi, Panie Budka" - podsumowała swoją dyskusję posłanka Siarkowska.

Dorota Niedziela z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, w grudniu 2021 roku została wiceprzewodniczącą PO.

ja
 
Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka