Alekdandra Dulkiewicz na rowerze, fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Alekdandra Dulkiewicz na rowerze, fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek na rowerze. Trafiła do szpitala

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 59
Aleksandra Dulkiewicz przeszła operację w szpitalu. Prezydent Gdańska miała wypadek na rowerze, który zakończył się złamaniem nogi w dwóch miejscach.

Prezydent Gdańska złamała nogę

Dulkiewicz zamieściła w mediach społecznościowych fotografię nogi w gipsie. "Złamanie w dwóch miejscach… tak się niestety skończyła moja ostatnia wyprawa rowerowa. Jestem już po operacji i wracam do zdrowia" - napisała.

Prezydent Gdańska podziękowała personelowi w gdańskim Uniwersyteckim Centrum Klinicznym i dodała, że teraz czeka ją kilka dni odpoczynku, ale ma nadzieję, że po świętach wróci do pracy.

Zobacz w salon24:

Prezydent Poznania też miał wypadek

Dulkiewicz napisała również, że nie zazdrości Jackowi Jaśkowiakowi. O co chodzi? Prezydent Gdańska nawiązała do wypadku prezydenta Poznania, który kilka dni temu podczas delegacji w Warszawie także złamał nogę.

Dulkiewicz chce rozbudować trasy rowerowe w Gdańsku

Tego samego dnia, gdy doszło do wypadku Aleksandra Dulkewicz zorganizowała konferencję na temat rozbudowy ścieżek rowerowych w Gdańsku.

- Widzimy jak bardzo zmieniło się nasze życie, jak pandemia zmieniła przyzwyczajenia komunikacyjne - mówiła prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Zmieniła sposób poruszania się, dzisiaj, nawet zimą, gdańszczanie wybierają rower jako środek dotarcia do pracy czy do załatwienia codziennych spraw. Rower stał się stałym elementem życia, a nie jedynie weekendową formą rekreacji. Dlatego też chcemy wyjść naprzeciw, zrewidować nasze plany i wspólnie z mieszkańcami przedyskutować to, jak ma wyglądać system tras rowerowych w Gdańsku.

Ekostrada i Velostrada - oba projekty prawie takie same

Jak zauważył "Dziennik Bałtycki", proponowane przez prezydent Aleksandrę Dulkiewicz oraz podległych jej urzędników rozwiązanie nazwane Ekostradą to niemal kopia Velostrady, czyli projektu rowerowego, który w 2018 roku w trakcie kampanii prezydenckiej proponował Kacper Płażyński, wtedy kandydat na prezydenta miasta, a dziś poseł.

ja

Zobacz także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości