Sukces polskiego rządu w Brukseli. Będzie zerowa stawka VAT na żywność

Polski rząd może pochwalić się sukcesem w negocjacjach z Brukselą. Fot. Flickr
Polski rząd może pochwalić się sukcesem w negocjacjach z Brukselą. Fot. Flickr
Komisja Europejska wyda zgodę na zerowy podatek VAT od artykułów żywnościowych i to natychmiast - wynika z doniesień RMF FM. To efekt negocjacji polskiego rządu z Unią Europejską.

Prezent pod choinkę od Brukseli - tak korespondentka RMF FM w Brukseli, Katarzyna Szymańska-Borginon, nazywa decyzję Komisji Europejskiej. Rząd PiS wysyłał prośby o zdjęcie podatku VAT na żywność, by zbić ceny na czas pandemii. Okazało się, że robi to skutecznie. 

KE wydała nieformalną zgodę na zerowy VAT. "Zerowa stawka VAT na żywność będzie możliwa w ramach nowej dyrektywy VAT" - poinformowało w weekend źródło w Brukseli radio RMF FM. Sytuacja zmieniła się dzisiaj, bo przychylna decyzja nastąpi jeszcze przed przyjęciem nowej dyrektywy. Komisarze unijni nie będą karać Polski za to, że część artykułów spożywczych będą wybiegały od reguł wspólnoty, uzgodnionych 7 grudnia przez ministrów finansów państw UE.  

Zobacz: 

Dziennikarz TOK FM porównał Straż Graniczną do esesmanów. Usłyszał zarzuty

Celebrytka z TVN o młodym pokoleniu w pracy: Roszczeniowe, chce wolne, stawia warunki

Działacz NZS: Rozpłochowskiemu pośmiertnie należy się Order Orła Białego

- Jeżeli reguły zmienią się za kilka miesięcy i Polska będzie wówczas w zgodzie z tymi regułami, to KE nie będzie wszczynać wobec Polski procedury o naruszenie prawa - komentował rozmówca RMF FM. 

GW

Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka