Celebrytka z TVN o młodym pokoleniu w pracy: Roszczeniowe, chce wolne, stawia warunki

Omenaa Mensah. fot. Instagram
Omenaa Mensah. fot. Instagram
Omenaa Mensah, dziennikarka i żona Rafała Brzoski, właściciela InPostu i jednego z najbogatszych Polaków opowiedziała portalowi money.pl o swoich przemyśleniach dotyczących rekrutacji młodych ludzi.

Omenaa Mensah prowadzi swoją własną firmę producencką. Prezenterka telewizyjna powiedziała w rozmowie z portalem money.pl, że ciągle prowadzi rekrutację i "zadziwia ją konfrontacyjny stosunek ludzi".

– Niektórzy kombinują, jak tylko mogą. Czasami mam wrażenie, że młode pokolenie uważa, że od razu im się coś od pracodawcy należy, choć sami jeszcze niewiele od siebie dali – powiedziała dziennikarka.


Wcześniej lenistwo młodym ludziom zarzucał prof. Marcin Matczak, którzy według niego powinni pracować po 16 godzin.

Czytaj więcej: 16 godzin dziennie w pracy? Matczak zarzuca lenistwo Zandbergowi i lewicy

Omenaa Mensah o młodych pracownikach

Prezenterka TVN twierdzi, że to roszczeniowa postawa młodych na rynku pracy stanowi problem. – Pracownik co 15 minut idzie na kawkę, o nadgodzinach nie ma mowy. Jestem nauczona po prostu zupełnie innej kultury pracy. Człowieku, najpierw swoją wartość, a później stawiaj warunki – to mój mały apel dla wszystkich – powiedziała.

Omenaa Mensah stwierdziła, że obecnie młodzi ludzie mają więcej możliwości na rynku pracy, ale "brak elementarnej odpowiedzialności i szacunku do drugiej osoby, jaką jest pracodawca, czasami jest zadziwiający".

– Przeraża mnie, kiedy przychodzi do mnie 20-latek i zaczyna rozmowę od stawiania swoich warunków, mówienia kiedy chce mieć wolne, jaki chce mieć samochód służbowy. Czasami nie wierzę w to, co słyszę na rozmowach rekrutacyjnych. Z takim podejściem taka osoba daleko nie zajdzie – przekonuje Omenaa Mensah.

Według niej "inteligentny pracownik najpierw pokazuje swoje atuty, zaangażowanie i patrzy, czy pracodawca to doceni". W innym wypadku nie warto z nim wiązać przyszłości.


Czytaj dalej:

KJ

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura