Szpital MSWiA komentuje doniesienia o pozytywnym teście Kurskiego przed Eurowizją

Kurski z koronawirusem w Paryżu, szpital komentuje. fot. screen Twitter/TVP Info
Kurski z koronawirusem w Paryżu, szpital komentuje. fot. screen Twitter/TVP Info
Szpital CSK MSWiA, w którym Jacek Kurski miał robić test na koronawirusa przed wyjazdem na Eurowizję Junior zamieścił oświadczenie. Rzuca ono nowe światło na publikację Onetu.

Szpital wydał oświadczenie w związku z publikacją Onetu, pt. "Jacek Kurski miał koronawirusa. Mimo to poleciał na Eurowizję Junior" autorstwa Kamila Dziubka. W tekście podano, że Jacek Kurski na pięć dni przed wyjazdem na konkurs Eurowizja Junior do Paryża w dniu 19 grudnia 2021 r. „w warszawskim szpitalu MSWiA otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS- Cov2”.

Komentarz szpitala ws. doniesień o pozytywnym teście Kurskiego

Szpital CSK MSWiA za zgodą Kurskiego poinformował: 


W dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA rzeczywiście zostało wykonane badanie metodą rtPCR z oceną cykli detekcji próbki pobranej od Pana Jacka Kurskiego. Badanie to zostało wykonane po okresie aktywnej fazy choroby w celu potwierdzenia statusu ozdrowieńca tzn. czy wydalane jeszcze RNA wirusa (fragmenty łańcucha RNA) jest czy też nie jest patogenne (zaraźliwe).

Dalej czytamy w oświadczeniu:

Interpretacja wyniku badania RT-PCR o treści „wykryto RNA wirusa SARS – CoV-2” wskazuje na późny okres po infekcji COVID-19, tj. wykrycie genomu wirusa pomiędzy 30 a 35 cyklem badania. Powyższe miało korelację z obrazem klinicznym oraz wywiadem jak i również ujemnymi wynikami testów antygenowych przeprowadzonych u Pana Jacka Kurskiego. Z uwagi na fakt, że całość obrazu klinicznego Pacjenta wskazywała na okres ozdrowieńczy COVID-19, w dniu 15 grudnia 2021 r. CSK MSWiA zwrócił się do PSSE w Warszawie z wnioskiem o zakończenie okresu izolacji Pacjenta z uwagi na uznanie go za ozdrowieńca, co nastąpiło w dniu 15 grudnia 2021 r.

Na koniec szpital stwierdza, że  "badanie przeprowadzone w dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA nie może być podstawą do twierdzenia, że Jacek Kurski w dniu 19 grudnia 2021 r. miał koronarwirusa". 

"Kurski. 14.12 dodatni test na koronawirusa ------> 15.12 uznany za ozdrowieńca. Czego nie rozumiecie?" - odpowiedział na doniesienia autor tekstu Kamil Dziubka.Czytaj dalej:KJ

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura