Największy bank w Polsce padł ofiarą ataku. Klienci w niebezpieczeństwie

By © User:Colin / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30343877
By © User:Colin / Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30343877
Przestępcy podszywają się pod PKO Bank Polski i próbują nakłonić do instalacji fałszywej aplikacji mobilnej - ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

Uwaga na fałszywą stronę!

"Oszuści po raz kolejny przygotowali fałszywą stronę, która ma na celu infekcję naszych telefonów złośliwym oprogramowaniem. Tym razem podszywają się pod PKO Bank Polski i próbują nakłonić do instalacji fałszywej aplikacji mobilnej. Adres niebezpiecznej strony to iko.pkobq[.]pl" - napisał zespół w mediach społecznościowych.

Mogą przechwycić hasła z telefonu

Oszuści na stronie przygotowali także dokładną instrukcję jak zainstalować aplikację z niezaufanego źródła i jak nadać jej bardzo wysokie uprawnienia. Korzystając z tych uprawnień złośliwe oprogramowanie może próbować przechwycić wprowadzane na telefonie hasła.

W ubiegłym tygodniu PKO BP ostrzegał przed oszustami rozsyłającymi e-maile przypominające o potwierdzeniu transakcji. Do wiadomości jest dołączony załącznik, którego otwarcie może spowodować utratę pieniędzy.

Plaga cyberoszustów

W ostatnim czasie mamy wysyp podobnych działań. Zespół CERT Polska informował, że przestępcy podszywają się pod ING Bank Śląski i rozsyłają SMS-y z linkiem do fałszywego panelu bankowości internetowej.
Dwa dni temu oszuści wykorzystywali specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika i kradzieży haseł podszywając się pod Getin Bank.

Ponadto oszuści wysyłali SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje konieczność dopłaty do paczki.

ja

Czytaj także:

>
Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie