Policjanci oburzeni. Wielu z nich dostało niższe pensje, niektórzy nawet o 600 zł

PAP/Darek Delmanowicz / Salon24.pl
PAP/Darek Delmanowicz / Salon24.pl
Wczoraj Salon24.pl jako pierwszy opisał temat niższych pensji wśród nauczycieli, którzy ucierpieli po wejściu nowych przepisów zawartych w Polskim Ładzie. Ten sam problem jest wśród policjantów, których nowy rok przywitał okrojoną pensją. - Nawet jak ktoś skorzysta z ulgi dla klasy średniej to i tak nadal sporo traci - mówi nasze źródło z policji. Policjanci dostali już styczniowe wypłaty, bo pensje wypłacane są im z góry.

Wraz z nowym rokiem weszły w życie przepisy zawarte w Polskim Ładzie. Niestety, dla wielu Polaków są one niekorzystne. Wczoraj okazało się, że mniej dostają nauczyciele, dziś natomiast redakcja Salon24.pl dowiedziała się, że również policjanci są poszkodowani przez wejście w życie nowych przepisów.

Polski Ład. Policjanci dostali niższe pensje

- Sporo funkcjonariuszy dostało mniej i na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych, od 60-70 zł po ponad 600 zł. Jest spore oburzenie - mówi Salon24.pl źródło z policji. Dlaczego tak się stało? - Polski Ład, wyższa składka zdrowotna. 

O ile w przypadku niższych pensji u niektórych nauczycieli zdecydowało złożenie wniosku o niestosowanie ulgi dla klasy średniej (przy założeniu, że zarabiają więcej niż 5700 zł brutto), to w swoich mniejszych wypłatach policjanci zwracają uwagę na zmiany dotyczące wzrostu składki zdrowotnej.

I tak powyżej zarobków na poziomie 8916 zł brutto po wejściu w życie przepisów policjant dostanie 6161,19 zł lub 6327,19 zł (przy zastosowaniu ulgi) wobec 6376,19. To oznacza obniżkę o 215 zł lub 52 zł.

Najbardziej dotkliwie wyglądają wyliczenia dotyczące uposażenia funkcjonariusza Policji - przy zarobkach na poziomie 5600 zł brutto straty zaczynają się od 53 zł w dół, ale mogą wynosić nawet 549 zł, jeśli ktoś zarabia 12 000 zł brutto.

image

- U służb mundurowych jest nieco inaczej. Mniej więcej tak jak na tym załączniku. W przypadku służb mundurowych nawet jak ktoś skorzysta z ulgi dla klasy średniej to jak patrzę i tak sporo nadal traci.

MD / SW


Czytaj dalej:

Zmarł znany ortopeda. Walczył o zdrowie po tragicznym wypadku

Nowe fakty ws. drastycznego morderstwa Polki na Malcie. Makabryczne informacje

Nauczyciele są wściekli, dostali po kilkaset złotych mniej wypłaty! Wyjaśniamy dlaczego!

Wnuczka ma płacić za dług mieszkaniowy babci. RPO: Niesprawiedliwe, łamiące standardy

Firma Trumpa oskarżona o oszustwa podatkowe. Prokuratura wzywa jego i dwoje jego dzieci

Lubię to! Skomentuj134 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka