"Jastrzębowski wyciska". Gościem Marlena Maląg

Ministerstwo Rodziny i Polityki  Społecznej, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
Gościem Sławomira Jastrzębowskiego jest dziś Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapraszamy Państwa na kolejny odcinek "Jastrzębowski wyciska". Naszym gościem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.


Marlena Maląg w "Jastrzębowski wyciska"

Marlena Maląg ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, studia podyplomowe w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarządzania na Politechnice Poznańskiej, a także zarządzania oświatą w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Przez wiele lat była związana z oświatą, jest nauczycielem dyplomowanym. W latach 1999 –2011 pełniła funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

W latach 2002 – 2006 pełniła funkcję radnej rady miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, od 2006 do 2016 roku sprawowała mandat radnej rady Powiatu Ostrowskiego, w tym również będąc zastępcą przewodniczącego rady, a także wicestarostą Powiatu Ostrowskiego. W styczniu 2016 Premier RP pani Beata Szydło powierzyła Marlenie Maląg funkcję wicewojewody Wielkopolski, którą sprawowała do grudnia 2018 roku. 

Od października 2018 do października 2019 roku sprawowała urząd Radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W grudniu 2018 roku powołana przez Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego na stanowisko prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

W wyborach do Sejmu RP w październiku 2019 roku wybrana na Posłankę IX kadencji. 

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka