Gdyby żył, miałby dziś 87 lat. Zna go każdy, jednak tego pewnie o nim nie wiecie

Uncredited, Public domain, via Wikimedia Commons
Uncredited, Public domain, via Wikimedia Commons
Bożyszcze nastolatek i młodych kobiet, ale także uwielbiany przez mężczyzn. 87 lat temu - 8 stycznia 1935 roku urodził się Elvis Presley, który rzucił na muzykę całkiem nowe spojrzenie. Nie ma na świecie osoby, która by go nie kojarzyła, jednak tej rzeczy najprawdopodobniej o nim nie wiedzieliście.

Elvis Presley zmarł w 1977 roku. Nie brak jednak teorii spiskowych, że mężczyzna żyje i ma się dobrze na Hawajach, korzystając z uroków zasłużonej emerytury.

Elvis Presley - urodziny ikony

Elvis Presley urodził się  8 stycznia 1935 w Tupelo. Karierę muzyczną zaczął w wieku 19 lat, podejmując współpracę z właścicielem wytwórni muzycznej Sun Records, Samem Phillipsem. Niedługo później zaczęła się również jego przygoda z filmem - w 1956 zagrał w westernie "Kochaj mnie czule".

Zobacz: Kaczyński wyrzuci Ziobrę z rządu? Stawką są pieniądze z UE

Król zmarł 16 sierpnia 1977 roku. Jego dziewczyna -  Ginger Alden - znalazła go nieprzytomnego w łazience jego posiadłości w Memphis w Graceland. Mimo resuscytacji krążeniowo-oddechowej i prób przywrócenia go do życia, nie udało się uratować Presleya. Jego pogrzeb odbył się dwa dni później.

Po śmierci Presleya fani zaczęli poddawać pod wątpliwość, czy śmierć artysty nie jest jedną, wielką mistyfikacją, na co nie ma żadnych dowodów, a aspekt ten był wielokrotnie wyjaśniany w biografiach. W 2027 zostanie ujawnione sprawozdanie z sekcji jego zwłok.

Tego o nim nie wiedzieliście

Piosenkarz, showman, aktor był także wielkim proszczepionkowcem. W 1956 roku Elvis Presley zgodził się zaszczepić przeciw poliomyelitis przed kamerami telewizyjnymi. Zdjęcia Elvisa Presleya przyjmującego szczepionkę ukazały się w prasie w całych Stanach Zjednoczonych.


Impreza w domu Presleya

Taki dzień nie mógłby odbyć się bez świętowania. W domu Presleya co roku urządza się imprezy z okazji urodzin gwiazdy. Teraz w związku z pandemią, posiadłość można zwiedzić online.

 

WP
Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura