fot. screen Polsat News
fot. screen Polsat News

Wielkie zamieszanie ws. posłanki PiS. Najpierw zaliczyła wpadkę, potem było jeszcze gorzej

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
Posłanka PiS Iwona Arent najpierw zaliczyła wpadkę na antenie Polsat News, a potem na jej koncie na Twitterze pojawił się dziwny wpis. "Wychodzę z partii Nieudaczników i Szkodników" - miała rzekomo napisać.

Posłanka PiS Iwona Arent wykłócała się na antenie Polsat News, że Jarosław Kaczyński nigdy nie powiedział, że 14. emerytura będzie wprowadzona na stałe. - Nigdy nie powiedział, że to na stałe! Powiedział, że jak budżet państwa będzie w stanie i finanse państwa na to pozwolą, to co roku będą te czternastki - oburzała się posłanka.

Czytaj też: Ambitne plany Mariana Banasia na ten rok. Rząd czeka kilka niewygodnych kontroli

Wpadka posłanki PiS w Polsat News

Rzecznik PSL Miłosz Motyk, który także był gościem w studio próbował przekonać posłankę, że Kaczyński złożył taką obietnicę.

- Nieprawda, ale pan kłamie! No i po co pan kłamie? Ale pan kłamie, no! Pan kłamie! Proszę sprawdzić to. Niech pan to sprawdzi - grzmiała Arent. Aby upewnić posłankę wyświetlono fragment spotkania wyborczego PiS w Płocku z 2019 roku, podczas którego prezes PiS mówił: - Ja chcę jeszcze raz zapewnić, bo jest taka propaganda, która próbuje wprowadzić wśród emerytów niepewność. W przyszłym roku będzie 13 emerytura. Chcę to bardzo mocno podkreślić - to jest i będzie. Ale w kolejnym roku - i też już na stałe - będzie 14. emerytura.

- Proszę zobaczyć - 27 września 2019 rok. Nikt wtedy jeszcze nawet nie myślał o tym, że będzie pandemia - skomentowała posłanka. - Ale powiedział tak prezes Kaczyński czy nie? - dopytywano. - Ale proszę zobaczyć, który to jest rok! - zdenerwowała się Arent.

Arent na Twitterze: "Wychodzę z partii Nieudaczników i Szkodników" 

Dzisiaj z kolei na koncie posłanki PiS pojawił się zaskakujący wpis. Widzimy w nim grafikę z liczbą zmarłych na COVID w Polsce i komentarz:

"Nie mogę już znieść makabry w Polsce! 100 tys osób w Polsce zmarło na Covid. To nie liczba, to suma ludzkich dramatów – rodzin, dzieci, bliskich. Polska stała się krajem drastycznie rosnących cen i kosztów utrzymania polskich rodzin, Wychodzę z partii Nieudaczników i Szkodników."

Wpis skomentował Janusz Cieszyński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Poinformował on o przejęciu konta posłanki przez "nieuprawnioną osobę". 

"Nieuprawniona osoba przejęła konto Pani Poseł  @IwonaArent. Poinformujemy niezwłocznie o jego odzyskaniu."


Polecamy:


KJ

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka