NIK z Marianem Banasiem na czele ma w planach kilka niewygodnych dla PiS kontroli.
NIK z Marianem Banasiem na czele ma w planach kilka niewygodnych dla PiS kontroli.

Ambitne plany Mariana Banasia na ten rok. Rząd czeka kilka niewygodnych kontroli

Redakcja Redakcja NIK Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
NIK ma w planach na ten rok przeprowadzenie kilku niewygodnych dla rządu kontroli. Jedna z nich miała być poświęcona tematowi przekopu Mierzei Wiślanej. Ta jednak nie dojdzie do skutku.

Jak podaje RMF FM w grudniu zebrało się kolegium NIK, na którym omawiano plany na ten rok. Podczas gorącej dyskusji zdecydowano, że NIK nie zajmie się kontrolą w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Z planów wykreślono też kwestie dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz sytuacji na granicy z Białorusią i Rosją.

Czytaj też: Delegacja NIK u Łukaszenki. "Niebywały skandal. Z białoruskim reżimem się nie rozmawia!"

Czym zajmie się NIK w 2022 roku?

Kierowany przez Mariana Banasia organ ma skontrolować w 2022 roku m.in. realizację zadań finansowanych z funduszu przeciwdziałania Covid-19, wydatki spółek Skarbu Państwa na sponsoring, przygotowanie armii na pozyskanie myśliwców F-35 oraz przygotowanie Polski na zagrożenia hybrydowe.

Urzędnicy NIK przeporowadzą także kontrole ws. działalności stadnin, finansowania zadań służących rozwojowi elektromobilności, zapobiegania pożarom składowisk odpadów, zwalczania afrykańskiego pomoru świń oraz funkcjonowania Agencji Badań Medycznych.

W planach mają też zbadanie, jak administracja rządowa udostępnia informację publiczną oraz jak gospodarowano środkami ze sprzedaży na aukcjach uprawnień do emisji gazów cieplarnianych.

Polecamy:


KJ

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka