Małopolska kurator postanowiła zostać youtuberką. Teraz tłumaczy powody decyzji

Kurator Barbara Nowak otwiera się na młodych internautów.
Kurator Barbara Nowak otwiera się na młodych internautów.
Bliższy kontakt z młodzieżą, rozwianie wątpliwości na temat pracy kuratora i otwarcie się na nowe media - to powody, dla których Barbara Nowak założyła kanał na YouTube. Do urzędniczki można wysyłać merytoryczne maile, na które kurator oświaty odpowie w filmikach.

Od dziś małopolska kurator oświaty odpowiada na wszystkie pytania, nurtujące uczniów i opiekunów. Wcześniej Barbara Nowak z rzadka korzystała z platformy YouTube, składając np. życzenia świąteczne czy zachęcając do inicjatyw pro-life. Teraz zamierza częściej korzystać z internetowego narzędzia i dotrzeć do młodzieży. 

Zobacz: 

Odeszła z Ordo Iuris w atmosferze skandalu. "Doniesienia o romansie są nieprawdziwe"

Współpracownik Sorosa nagrany. Opowiedział o kulisach krytyki Polski i Węgier w mediach

Morawiecki: pierwszy transport broni defensywnej wyjedzie z Polski w przyszłym tygodniu

- Młodzież chętniej korzysta z YouTube niż Facebooka czy innych portali społecznościowych. Na YouTube szukają odpowiedzi na różne pytania, tutoriali, instrukcji, ciekawostek i nie tylko. Uważam, że to doskonałe miejsce do komunikowania się z młodzieżą - wyjaśnia Nowak. 

- Myślę, że instytucja kuratorium i tego, czym się tutaj zajmujemy, jest owiana tajemnicą. Zupełnie niepotrzebnie. Jesteśmy tu przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Dbamy o to, by w szkołach czuli się bezpiecznie, by ich prawa były przestrzegane, ale też o to, by treści im przekazywane były zgodne z podstawą programową. Jesteśmy tu także dla rodziców - oni też mają swoje prawa, jako rodzice uczniów. Dbamy o to, by także ich prawa były respektowane - przekazała "Dziennikowi Polskiemu" małopolska kurator. 

Barbara Nowak chętnie odpowie na wątpliwości wokół projektu lex Czarnek, a także nauki zdalnej. To tylko wybrane zagadnienia. Maile można wysyłać na adres zapytaj@kuratorium.krakow.pl lub napisać komentarz pod filmikami na YouTube. 

- Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze zawierające treści wulgarne, obraźliwe będą usuwane - zastrzega małopolskie kuratorium. 

Barbara Nowak była w ostatnich tygodniach mocno krytykowana na skutek podważania skuteczności szczepionek na COVID-19. W Radiu Zet oznajmiła niedawno, że to eksperyment i dlatego nie jest zwolenniczką obowiązkowego przyjmowania preparatów. Ostro na te wypowiedzi zareagował m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, który stwierdził, że "taka osoba nie powinna zajmować się edukacją". Według ustaleń Onetu, małopolska kurator zaszczepiła się dwoma dawkami szczepionki. 

Czytaj: Kurator oświaty o szczepionkach: Eksperyment o nie do końca znanych konsekwencjach

Część polityków PiS optowała za odwołaniem Nowak w związku z podważaniem sens programu szczepień, ale na Nowogrodzkiej wstawił się za nią wicemarszałek Ryszard Terlecki, dzięki czemu mogła pozostać na stanowisku. 

Nie przegap: 

Prof. Flisiak: Kwarantanna to absurd, a liczba zakażonych to wróżenie z fusów

Jak popsuć serial kryminalny używając antyrządowego przekazu


GWLubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo