Jacek Sasin sprawił, że polski Twitter eksplodował w spekulacjach.
Jacek Sasin sprawił, że polski Twitter eksplodował w spekulacjach.

Tajemniczy wpis Sasina. Polityk jedzie z misją do USA

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Jacek Sasin udaje się do Stanów Zjednoczonych. Choć polityk PiS nie ujawnił szczegółów wizyty, to internauci prześcigają się w prognozach, o co chodzi wicepremierowi na Twitterze.

- Jestem w drodze do Waszyngtonu. Mam dobre informacje dla Polski. Szczegóły jutro o 18:00 - stwierdził w niedzielę Jacek Sasin. 

Nieprzychylni mu komentatorzy od razu przypomnieli, że podobnie minister aktywów państwowych pisał kilka miesięcy temu, gdy wraz z polską delegacją udawał się do Pragi na negocjacje ws. Turowa. Po tamtych rozmowach spór o kopalnię i elektrownię nie został zażegnany. 

Wiadomo natomiast, że Sasin w poniedziałek będzie uczestniczyć w podpisaniu umowy między KGHM i amerykańską firmą NuScale Power ws. budowy małych reaktorów atomowych - podała ambasada RP w Waszyngtonie. I to jest główny punkt wizyty ministra, o której najwyraźniej wspomniał w mediach społecznościowych.  

Czytaj: 

To dlatego USA nakazały w pośpiechu opuszczać Ukrainę. Nowe informacje

Linia lotnicza zawiesiła podróże na Ukrainę. Sytuacja jest skrajnie poważna

Gangsterskie porachunki w Pleszewie? Nie żyją dwie osoby, trzecia jest w szpitalu

Lis rozpływa się nad Tuskiem: "wybitny przywódca". Lider PO na okładce "Newsweeka"

Sasin ma przebywać w Waszyngtonie od niedzieli, ale główny, oficjalny punkt wizyty nastąpi w poniedziałek. 

W ubiegłym roku doszło do podpisania wstępnego porozumienia (tzw. memorandum of understanding, MoU) na budowę małych reaktorów modularnych (SMR), a w poniedziałek dokonany zostanie następny krok. W grę wchodzi budowa czterech jednostek NuScale, każda o mocy 77 MWe.

We wtorek 15 lutego w Nowym Jorku Sasin będzie wizytował Giełdę Papierów Wartościowych oraz spotka się z jej zarządem. Z kolei dzień później wicepremier zobaczy kopalnię miedzi Robinson w Nevadzie - należącą do KGHM - i porozmawia z jej pracownikami. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka