media.pkobp.pl
media.pkobp.pl

Największy bank w Polsce wydał pilne oświadczenie. Chodzi o dostęp do gotówki

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
PKO BP wydał komunikat, w którym informuje o zasobach gotówki, jakimi dysponuje bank. W większości oddziałów oraz bankomatów jest ona dostępna na bieżąco – podano w piątkowym komunikacie PKO BP. Jest też informacja dla obywateli ukraińskich.

PKO BP wydał oświadczenie, w którym informuje o sytuacji banku i bezpieczeństwie finansowym jego klientów.

PKO BP informuje Polaków o dostępie do gotówki i bankomatów

- Obserwujemy zwiększone zainteresowanie wypłatami gotówki zarówno w oddziałach, jak i w bankomatach. PKO Bank Polski jest dobrze przygotowany na tę sytuację, podobna miała już miejsce na początku 2020 r. tuż po wybuchu pandemii COVID-19. Bank dysponuje odpowiednimi zasobami gotówki i w większości oddziałów oraz bankomatów jest ona dostępna na bieżąco. W niektórych lokalizacjach, gdzie popyt na gotówkę jest szczególnie wysoki, przejściowo, do momentu dostarczenia jej kolejnego transportu, wypłata gotówki może być utrudniona. Są to jednak sytuacje, które mają charakter lokalny i krótkotrwały, a ich jedynym powodem są ograniczenia logistyczne - podano w piątkowym komunikacie PKO BP.

Czytaj też:

PKO BP przypomina, co trzeba zrobić, gdy chce się podjąć więcej gotówki

PKO BP przypomniał także, że większe wypłaty gotówki w oddziałach trzeba awizować, czyli uprzedzić oddział o zamiarze wypłaty i umówić się na dogodny termin dokonania takiej operacji.

- Konieczność awizacji większych wypłat nie jest nowym rozwiązaniem - stosowana jest od wielu lat i wynika z konieczności zaplanowania z wyprzedzeniem odpowiednich dostaw gotówki. Wysokość wypłat, które trzeba wcześniej awizować, może być różna w zależności od oddziału - stwierdzono w komunikacie PKO BP.

PKO BP podał także, że zachęca wszystkich klientów do korzystania z rozwiązań bezgotówkowych, czyli przelewów, płatności kartowych i transferów BLIK. 

PKO BP: znosimy opłaty za przelewy na Ukrainę

PKO BP poinformował też, że znosi opłaty za przelewy na Ukrainę.

„Znosimy opłaty za szybki przelew do Kredobanku oraz za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku w Ukrainie. Mamy nadzieję, że tym gestem choć odrobinę pomożemy naszym sąsiadom z Ukrainy w tym trudnym dla nich czasie” – poinformował w piątek na Twitterze bank PKO BP.

Kredobank jest uniwersalnym bankiem z centralą we Lwowie, jego właścicielem jest PKO Bank Polski. Sieć placówek Kredobanku obejmuje centralę we Lwowie oraz 82 oddziały na terenie całej Ukrainy; posiada ponad 588 tys. klientów detalicznych i 57 tys. firm i przedsiębiorstw.

SW


Czytaj też:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka