Aby ratować kraj, poświęcił własne życie. Bohaterski żołnierz wysadził się wraz z mostem

Facebook/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Facebook/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Witalij Skakun - tak nazywa się jeden z wielu bohaterów wojny na Ukrainie. Żołnierz w obronie ojczyzny złożył największą ofiarę - zginął, wysadzając się razem z mostem, by wygrać choć trochę czasu dla ocalenia swoich kolegów.

Inżynier Witalij Skakun jest dziś na ustach całego świata. Zginął dziś bohaterską śmiercią. Ukraiński żołnierz wysadził się razem z mostem zanim rosyjskie wojska zdążyły do niego dotrzeć.

Wysadzono most samochodowy

"W celu powstrzymania kolumny czołgów, podjęto decyzję o wysadzeniu mostu samochodowego Geniche. Do wykonania tego zadania powołany został inżynier Witalij Skakun. Most został zaminowany, ale żołnierz nie zdążył się stamtąd wydostać" - przekazała ukraińska armia na Twitterze.

Na chwilę przed eksplozją Witalij skontaktował się z pozostałymi żołnierzami. Pożegnał się z nimi i uprzedził, że wysadza most. Heroiczny czyn był podyktowany niewielką odległością, która dzieliła wojska wroga od mostu. Czasu na zdalną detonację nie wystarczyłoby.

"Nasz brat zginął. Jego bohaterski czyn znacząco spowolnił nacisk wroga, umożliwiając jednostce przeniesienie się i zorganizowanie obrony" - żegnają Skakuna bliscy.

 

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka