Orlen zamówi więcej ropy z Morza Północnego. Jest umowa z Aramco

źródło: PAP
źródło: PAP
Orlen wraz z partnerską firmą Aramco porozumieli się w sprawie zamówienia pięciu dodatkowych tankowców ropy z Morza Północnego. Zabezpieczono też alternatywne dostawy z rynku SPOT do Orlen Lietuva — poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Orlen zabezpiecza dostawy

— PKN Orlen w pełni zabezpiecza dostawy ropy naftowej do rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco. W momencie wstrzymania dostaw z kierunku wschodniego, dostawy będą realizowane z kierunków alternatywnych — podał koncern. Dodał, że PKN Orlen porozumiał się w sprawie zwiększonych ilości dostaw 5 dodatkowych tankowców od Saudi Aramco. Ponadto, do ORLEN Lietuva zabezpieczone zostały dostawy gatunków rop z Morza Północnego.

Zobacz też:

Niezależność i ciągłość pracy

— Ciągłość pracy naszych rafinerii i bezpieczeństwo energetyczne Polski jest dla nas priorytetem. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, producentami surowca na świecie, mamy możliwość zabezpieczenia dostaw z kierunków alternatywnych. Już teraz na bieżąco korzystamy z opcji zakupów spotowych, aby zabezpieczyć pracę rafinerii. Jest to możliwie, bo od czterech lat z zarządem mocno stawiamy na dywersyfikację dostaw surowców. Dodatkowo, jako jedyna rafineria w tej części Europy, mamy pełne magazyny surowca w kawernach solnych w naszej spółce IKS Solino, które dodatkowo zabezpieczają i wzmacniają naszą niezależność — powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka