Dyrektor generalny American Jewish Committee: Powinniśmy brać przykład z Polski

Dyrektor generalny American Jewish Committee David Harris. Fot. Twitter/David Harris
Dyrektor generalny American Jewish Committee David Harris. Fot. Twitter/David Harris
To, co robią Polacy, jest dla ukraińskich uchodźców po prostu nie do opisania. Powinniśmy brać przykład z Polski, która tak spontanicznie powitała uchodźców, którzy uciekli przed rosyjską agresją, inwazją, okupacją i zbrodniami wojennymi - powiedział dyrektor generalny American Jewish Committee David Harris.

Dyrektor generalny American Jewish Committee w Polsce

W sobotę Dworzec Centralny w Warszawie odwiedził David Harris, dyrektor generalny American Jewish Committee (amerykańska organizacja działająca na rzecz obrony praw Żydów poza USA – red.). – Jestem na Dworcu Centralnym w Warszawie. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, co mnie aktualnie otacza. Jest tysiące ludzi z Ukrainy, którzy są przede mną, za mną i po mojej prawej i lewej stronie – mówił David Harris w filmie opublikowanym na Twitterze.


– Wielu przyjeżdża tutaj pociągami z Ukrainy. Inny przyjeżdżają autobusami, albo innymi sposobami. Przyjeżdżają tu, żeby otrzymać informację, gdzie mogą jechać dalej. Mają tu darmowe jedzenie, pomoc medyczną. Mogą tu planować przyszłość, o której nie myśleli kilka tygodni temu – tłumaczył dyrektor generalny American Jewish Committee.

Polecamy:

Piskorski ze Zmiany tłumaczem na spotkaniu prezydentowej z uchodźcami z Ukrainy

Politico: To przez Borrella nie wypaliło przekazanie polskich MiG-29 Ukrainie

To, co robią Polacy, jest nie do opisania

– Najważniejsze, co bym chciał powiedzieć, to historia niezwykłego człowieczeństwa i współczucia. To, co robią spontanicznie Polacy z własnej woli jest po prostu nie do opisania. Jest tu tysiące wolontariuszy, którzy organizują darmowe jedzenie, darmowe lekarstwa, darmowe transporty autobusem i koleją za uśmiech – relacjonował Harris.

Podziękował też Polakom oraz stwierdził, że wszyscy powinni brać z nich przykład. – Powinniśmy brać przykład z Polski, która tak spontanicznie powitała uchodźców, którzy uciekli przed rosyjską agresją, inwazją, okupacją i zbrodniami wojennymi – dodał.

KW

Czytaj dalej:

49-letni Wrocławianin zgwałcił Ukrainkę. Sąd wypuścił go na wolność

Rosyjski sztab zalegalizował złodziejstwo. Żołnierze mają prawo kraść i napadać na cywilów

Eksperci OSW studzą optymizm. Rosjanie wciąż prowadzą ofensywę

Pasierbica Ławrowa i jej luksusowe życie. Czy zostanie objęta sankcjami?

Zełenski chciałby negocjować z Putinem w Jerozolimie

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka