YouTube/Kanał Sportowy
YouTube/Kanał Sportowy

Kazik Staszewski zabrał głos w sprawie aborcji. Tego nikt się nie spodziewał

Redakcja Redakcja Aborcja Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Kazik Staszewski był gościem programu "Hejt Park". W rozmowie z Robertem Mazurkiem powiedział, że dla niego aborcja to zabójstwo.

Kazik Staszewski znany jest jako antyklerykał. Bardzo często krytykuje również działania władzy. W 2020 roku stworzył nawet wielki hit - "Twój ból jest lepszy niż mój", będący bezpośrednią krytyką PiS.

Kazik Staszewski w"Hejt Parku"

Wokalista Kultu pojawił się wczoraj w programie "Hejt Park". W rozmowie z Robertem Mazurkiem Kazik zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią na temat aborcji. Okazuje się bowiem, że w tej kwestii jego stanowisko jest zbliżone właśnie do środowisk katolickich, od których przecież stroni.

Narkotyki tak, aborcja nie

Temat aborcji wypłynął właściwie przez przypadek - Mazurek zaczął rozmawiać z Kazikiem o narkotykach. Wokalista przyznał się do zażywania różnych substancji w trakcie swojej kariery i stwierdził, że politycy dyskutujący o szkodliwości narkotyków w Sejmie, powinni najpierw ich sami spróbować.

Mazurek ocenił wypowiedź Kazika jako absurdalną.

- Jesteś nieprzytomny. Jak ty sobie to wyobrażasz? Że każdy parlamentarzysta powinien przejść przez wszystko, wszystkie narkotyki, każda kobieta powinna dokonać aborcji, żeby móc później głosować, czy jest za czy przeciw itd.? Przecież to jest jakiś absurd - stwierdził dziennikarz.

Wówczas Kazik oddzielił te kwestie bardzo grubą linią.

- Nie mówię, że każdy, tylko każdy, kto chce mieć wyrobiony jakiś pogląd. I nie mieszaj do tego aborcji, bo tu już mamy do czynienia z zabójstwem - stwierdził.

Mazurek dopytywał Staszewskiego o to, czy na pewno dobrze zrozumiał. Kazik nie zaprzeczył i jeszcze raz podkreślił, że nie popiera aborcji.

Mazurek jeszcze dopytywał, czy Kazik nie chciałby tej myśli rozwinąć. Muzyk odpowiedział tylko:

- Nie będę rozwijał. Praktycznie cudem się na tym świecie znalazłem i jest to wystarczający powód .

WP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj51 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo