Piotr Nowak, fot. gov.pl
Piotr Nowak, fot. gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował ministra Piotra Nowaka

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o dymisji ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka. Powiedział, że "formuła współpracy z ministrem wyczerpała się".

Wiadomość tę szef rządu przekazał na samym końcu konferencji, gdy dziennikarze nie mogli już zadawać pytań.

- Podjąłem decyzję o dymisji pana ministra Piotra Nowaka z ministerstwa rozwoju i technologii. Już dzisiaj przekazałem też wniosek do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji. Decyzja ta jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem - oświadczył premier na konferencji prasowej w Warszawie.

Minister Piotr Nowak ogłosił wcześniej, że Komisja Europejska ma dać zgodę na uruchomienie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy i że to jego sukces, co nie spodobało się w Kancelarii Premiera. O sprawie przeczytaj tutaj: Przedwczesny sukces ministra Nowaka.

Piotr Nowak 26 października 2021 r. został powołany przez Prezydenta RP na urząd Ministra Rozwoju i Technologii, odpowiedzialnego za gospodarkę, budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo.

W latach 2015-2020 Nowak był wiceministrem finansów; a później - od stycznia 2021 - doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka