Zaginął rosyjski minister obrony. Nie widziano go od 12 dni

Пресс-служба Президента РФ, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Пресс-служба Президента РФ, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Siergiej Szojgu, rosyjski minister obrony zaginął i nie widziano go od niemal dwóch tygodni. Minister pojawił się ostatnio w telewizji 11 marca.

Agentstvo - rosyjski niezależny serwis informacyjny, który tropi i ujawnia korupcję w rosyjskim rządzie, powołując się na anonimowego urzędnika spekuluje, że rosyjski polityk może być chory i mieć problemy kardiologiczne, mimo że nie udało się tej informacji jednoznacznie potwierdzić.

Rosyjski minister obrony nie widziany od 12 dni

Agentstvo poinformowało na Telegramie, że na kanale pierwszym rosyjskiej telewizji wyemitowało 18 marca rozdanie nagród, na którym pojawił się również Szojgu, jednak zdjęcie, które znalazło się w materiale, miało pochodzić z filmu zamieszczonego na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Rosji 11 marca.

Na stronie Kremla wspomniano o ministrze obrony 18 marca w notce dotyczącej spotkania Putina z członkami jego Rady Bezpieczeństwa, podczas którego miał być omawiany trwający na Ukrainie konflikt.

Według relacji Kremla Szojgu był obecny na spotkaniu, jednak na stronie nie opublikowano żadnych zdjęć ani filmów z jego osobą.

Istnieją pogłoski, że 66-letni Szoigu nie był widziany z Putinem, odkąd 27 lutego, zaledwie kilka dni po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę, pojawił się na spotkaniu z prezydentem Rosji i szefem sztabu generalnego Walerym Gierasimowem w Moskwie.

Od 11 marca nie pojawiła się również żadna aktualizacja na profilu ministra na stronie Ministerstwa Obrony.

Tajemnicze zniknięcie

Na tajemnicze zniknięcie ministra uwagę zwrócił również Dmitrij Treschanin, rosyjski dziennikarz niezależnego magazynu Mediazona. On również zauważył, że ostatni artykuł o ministrze pojawił się w rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej RIA 11 marca.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka