fot. Twitter
fot. Twitter

Pasierbica Ławrowa na liście osób objętych sankcjami

Redakcja Redakcja Wielka Brytania Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Wielka Brytania nałożyła w czwartek sankcje na kolejnych 65 obywateli i podmiotów rosyjskich, w tym na pasierbicę Siergieja Ławrowa - ogłosiła minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Kogo objęły sankcje

Wśród objętych sankcjami są tzw. grupa Wagnera, której członkowie mają zabić prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, największy prywatny bank w Rosji - Alfa Bank, powiązany z Gazpromem Gazprombank, prezes Sbierbanku German Grief, oligarcha Jewgenij Szwidler, oraz Polina Kowaliowa, pasierbica rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa.

Koniec luksusów pasierbicy Ławrowa

W niedzielę (13 marca) przed apartamentem Poliny Kowaliowej odbyła się manifestacja. Ludzie z transparentami wykrzykiwali: "Twój ojciec jest mordercą", "Córka rosyjskiego zbrodniarza wojennego". Presja, jak widać, miała sens.

W wieku 21 lat Polina kupiła za gotówkę apartament w Londynie przy luksusowej Kensington High Street, którego cena zwala z nóg. Jej profil na instagramie wskazuje, że stać ją niemal na wszystko.  Po nałożeniu na nią sankcji będzie musiała nieco ograniczyć wydatki.

Nowa mer Melitpola ukarana

Sankcje nałożono również na Galinę Danilczenko, która została mianowana przez Rosję merem Melitopola na Ukrainie po tym, jak porwano dotychczasowego szefa władz miasta. Jest ona pierwszą osobą, na którą Wielka Brytania nałożyła sankcje za współpracę z rosyjskimi siłami działającymi obecnie na Ukrainie.

Już 1000 osób i firm z sankcjami

W ciągu czterech tygodni od inwazji Rosji na Ukrainę Wielka Brytania nałożyła sankcje na ponad 1000 rosyjskich osób i firm.

"Ci oligarchowie, firmy i wynajęci bandyci są współwinni mordowania niewinnych cywilów i słuszne jest, aby zapłacili za to cenę. (Prezydent Rosji Władimir) Putin nie powinien mieć złudzeń - jesteśmy zjednoczeni z naszymi sojusznikami i będziemy nadal dokręcać śrubę rosyjskiej gospodarce, aby pomóc w doprowadzeniu do jego porażki na Ukrainie. Nie będzie żadnego odpuszczenia" - oświadczyła Liz Truss.

ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka