Putin traci kontrolę nad podwładnymi? Olaf Scholz nie ma wątpliwości

PAP/EPA/Steffi Loos / POOL
PAP/EPA/Steffi Loos / POOL
Według kanclerza Niemiec Władimir Putin nie ma dokładnej wiedzy na temat tego, co dzieje się w Ukrainie.

Olaf Scholz: służby ukrywają przed Putinem wiele faktów

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz twierdzi, że prezydent Rosji nie jest dobrze poinformowany jeśli chodzi o sytuację w Ukrainie, gdzie już ponad miesiąc temu Władimir Putin wywołał wojnę.

"Jestem przekonany, że nawet jego własne służby ukrywają przed Władimirem Putinem wiele faktów" - mówił Olaf Scholz w podcaście przygotowanym przez niemiecką stację NDR.

Kanclerz Niemiec tłumaczył, że chodzi między innymi o takie informacje, jak dane dotyczące liczby rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w wojnie na Ukrainie.

Czytaj też:

W czwartek Kreml zdementował doniesienia zachodnich służb wywiadowczych, które informowały, że doradcy prezydenta Rosji przekazują mu fałszywe informacje na temat wojny w Ukrainie. Według wywiadu otoczenie Putina ma bać się mówić mu prawdę. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow stwierdził, że takie doniesienia wskazują na to, że Zachód nie ma pojęcia o tym, co się dzieje na Kremlu. 

Podczas audycji Olaf Scholz powiedział też, że Rosja nie tej wojny niezależnie od tego, jak ten konflikt się skończy.

"Ta wojna niszczy bowiem nie tylko Ukrainę, ale też przyszłość Rosji" - powiedział kanclerz Niemiec i dodał, że bez pokojowego rozwiązania Rosja nie będzie miała możliwości rozwijać się ekonomicznie przez długie lata.

SW


Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka