Posłanka Lewicy zaskoczyła. "Mam dosyć lęku, że ktoś na Zachodzie krzywo na nas spojrzy"

Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy.
Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy.
Anna Maria Żukowska zwróciła uwagę na dzisiejszą wypowiedź byłego lidera PO Grzegorza Schetyny. Polityk z jednej strony uznał komentarz Emmanuela Macrona na temat Mateusza Morawieckiego za "nie do obrony", ale z drugiej skrytykował polski rząd za zaognianie relacji z sojusznikami.

- Tak się nie robi polityki zagranicznej, tak się nie buduje relacji. Wymiana zdań premiera Morawieckiego z Emmanuelem Macronem była niepotrzebna, nie pomaga w budowaniu pozycji Polski w Unii i relacjom z Francją - stwierdził w Radiu Zet Grzegorz Schetyna. Do słów polityka PO odniosła się Anna Maria Żukowska. 

- Trochę mam już dosyć nieustannego lęku o to, że ktoś na Zachodzie krzywo na nas spojrzy i że się nie można w ogóle krytycznie wypowiedzieć o jakimś polityku. Kurczę, jesteśmy takim samym członkiem UE jak inni - napisała posłanka Lewicy. 

- Polityka zagraniczna nie oznacza leżenia plackiem przed wszystkimi - dodała Żukowska. 

Przypomnijmy, że przed pierwszą turą francuskich wyborów, Emmanuel Macron określił Mateusza Morawieckiego mianem "ultraprawicowego antysemity", który ingeruje w demokratyczny proces głosowania. 

Zobacz: 

W wywiadzie dla "Le Parisien" prezydent Francji oskarżył Morawieckiego o sprzyjanie Marine Le Pen i dyskryminację osób LGBT w Polsce. Reakcja Macrona była związana z krytyką postawy Paryża względem inwazji rosyjskiej na Ukrainie. Jak wiadomo, francuski przywódca jest w stałym kontakcie telefonicznym z Władimirem Putinem. Macron nie podaje jednak szczegółów, o czym politycy rozmawiali i co z tych dyskusji wynika.

- Panie prezydencie Macron, ile razy negocjował pan z Putinem? Z Hitlerem nikt nie negocjował. Negocjowalibyście ze Stalinem? Dość tej gry na zwłokę! - apelował do prezydenta Francji Morawiecki. 

Anna Maria Żukowska była gościem "Jastrzębowski wyciska" w Salonie24:


GW

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka