Facebook: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Facebook: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Kolejny skalp Ukraińców. Spektakularne nagranie drona z eksplozji rosyjskiego czołgu

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Sztab Generalny Ukrainy na swoim Facebooku opublikował nagranie, na którym widać jak opancerzony transporter likwiduje rosyjski czołg.

"Rosyjski czołg przeciwko ukraińskiej BTRA. Jak myślicie, kto wygrał na ojczystej ziemi?" - zapytał Sztab Generalny Ukrainy.

" target="_blank">

Ostra wymiana ognia

Na filmiku z drona opublikowanym przez Siły Zbrojne Ukrainy można zauważyć krótką wymianę ognia. Kończy się ona zwycięsko dla Ukraińców, którzy po serii strzałów rozwalają rosyjski czołg.

Nie pierwszy raz Siły Zbrojne Ukrainy chwalą się filmikami, czy też zdjęciami, na których widać skuteczność działań ukraińskiej armii. Nie wiemy kiedy sytuacja zamieszona na filmiku miała miejsce, ponieważ Sztab Generalny tego nie zdradził, aby nie ujawniać poufnych danych o przemieszczaniu się ukraińskich wojsk.

Rosja straciła na tej wojnie dużo

Jak podaje Sztab Generalny, Rosja straciła już około 20 tys. żołnierzy, 753 czołgów, 1968 bojowych transporterów opancerzonych, 122 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 366 systemów artyleryjskich, 134 dronów, 76 cystern, 1437 pojazdów kołowych, 160 samolotów, 144 śmigłowce oraz siedem jednostek pływających i cztery systemy rakietowych pocisków balistycznych krótkiego zasięgu.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka