Morawiecki zabrał głos ws. kandydatury Glapińskiego. "Liczę, że nie będzie problemu"

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Mimo pozytywnej rekomendacji ze strony sejmowej komisji, kandydatura Adama Glapińskiego na kolejną kadencję szefa NBP nie została przegłosowana w Sejmie. Ten punkt obrad został niespodziewanie odłożono w czasie decyzją PiS. Dziś zamieszanie wokół prezesa banku centralnego skomentował Mateusz Morawiecki.

Jak informowaliśmy dziś w Salonie24, PiS wstrzymuje się nad głosowaniem ws. kandydatury Adama Glapińskiego na kolejną kadencję, ponieważ nie może być pewne czy uda się wygrać batalię w Sejmie.

W środę w Sejmie Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała pozytywnie kandydaturę obecnego szefa NBP, ale przewagą tylko jednego głosu. Pojawiają się pogłoski, że Andrzej Duda mógłby wysunąć alternatywną propozycję na to stanowisko. 

Zobacz: Niepewne stanowisko Glapińskiego. Andrzej Duda może wysunąć drugiego kandydata

- Bardzo dobrze i blisko współpracujemy w trudnym czasie, związanym z inflacją. Polityka pieniężna, fiskalna, budżetowa, regulacyjna, to również front walki z putinflacją, która nadeszła ze wschodu - mówił o Adamie Glapińskim w piątek premier Mateusz Morawiecki. 

- Mogę tylko podziękować za dobrą, bliską współpracę z prezesem NBP, liczę na kolejne lata i, że nie będzie problemu z wyborem pana prezesa na kolejną kadencję - zasugerował szef rządu. - Mam głęboką nadzieję, że pan prezes Glapiński zostanie wybrany na drugą kadencję - dodał Morawiecki. 


Czytaj: 


GW

Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka