Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Morawiecki zabrał głos ws. kandydatury Glapińskiego. "Liczę, że nie będzie problemu"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
Mimo pozytywnej rekomendacji ze strony sejmowej komisji, kandydatura Adama Glapińskiego na kolejną kadencję szefa NBP nie została przegłosowana w Sejmie. Ten punkt obrad został niespodziewanie odłożono w czasie decyzją PiS. Dziś zamieszanie wokół prezesa banku centralnego skomentował Mateusz Morawiecki.

Jak informowaliśmy dziś w Salonie24, PiS wstrzymuje się nad głosowaniem ws. kandydatury Adama Glapińskiego na kolejną kadencję, ponieważ nie może być pewne czy uda się wygrać batalię w Sejmie.

W środę w Sejmie Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała pozytywnie kandydaturę obecnego szefa NBP, ale przewagą tylko jednego głosu. Pojawiają się pogłoski, że Andrzej Duda mógłby wysunąć alternatywną propozycję na to stanowisko. 

Zobacz: Niepewne stanowisko Glapińskiego. Andrzej Duda może wysunąć drugiego kandydata

- Bardzo dobrze i blisko współpracujemy w trudnym czasie, związanym z inflacją. Polityka pieniężna, fiskalna, budżetowa, regulacyjna, to również front walki z putinflacją, która nadeszła ze wschodu - mówił o Adamie Glapińskim w piątek premier Mateusz Morawiecki. 

- Mogę tylko podziękować za dobrą, bliską współpracę z prezesem NBP, liczę na kolejne lata i, że nie będzie problemu z wyborem pana prezesa na kolejną kadencję - zasugerował szef rządu. - Mam głęboką nadzieję, że pan prezes Glapiński zostanie wybrany na drugą kadencję - dodał Morawiecki. 


Czytaj: 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj50 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka