Wypadek na S8, fot. Policja w Zambrowie
Wypadek na S8, fot. Policja w Zambrowie

Śledztwo ws. śmierci motocyklisty na S8 - informacje z prokuratury

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 110
Prokuratura nie zwróciła jeszcze subaru sędziom Małgorzacie Gersdorf i Bohdanowi Zdziennickiemu, którym podróżowali w czwartek rano na trasie S8 koło Zambrowa, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty.

Będą jeszcze przeprowadzane analizy samochodu

Jak informuje radio RMF FM, śledczy nie ujawniają, czy pojazd ma uszkodzenia. Auto zostanie jeszcze poddane oględzinom.

Do wypadku doszło na węźle Zambrów Wschód drogi S8 Warszawa-Białystok. Kierujący motocyklem 26-latek, mieszkaniec powiatu sokólskiego (Podlaskie) zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne, ponosząc śmierć na miejscu.

Policja nadal szuka świadków wypadku

Policja poinformowała w miniony piątek, że poszukuje świadków tego wypadku lub osób, które mogą udzielić wszelkich informacji w tej sprawie. W piątek też pojawiły się informacje z policyjnych źródeł, że policja zabezpieczyła nagranie z kamery pojazdu, który wjeżdżał na obwodnicę oraz zatrzymany dla potrzeb śledztwa samochód, który mógł brać udział w wypadku.

Na nagraniu z kamery, które pojawiło się w mediach widać, jak lewym pasem jedzie auto osobowe, auto zaczyna wracać na prawy pas. Na nagraniu widać, jak jadący za osobówką motocykl w trakcie jazdy wywraca się i uderza w bariery energochłonne. Jadące przed nim auto osobowe nie zatrzymuje się.

Gersdorf: Jesteśmy szykanowani, mamy zabrany samochód

Autem osobowym podróżowała była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz ich znajoma. Gersdorf zaprzecza w mediach, by uczestniczyli w tym wypadku. Przyznała, że byli przesłuchiwani w tej sprawie w charakterze świadków.

Jesteśmy szykanowani, mamy zabrany samochód. Koleżanka, która z nami jechała, miała przez cztery godziny zabraną komórkę. Wczoraj musieliśmy pojechać do prokuratury do Suwałk taksówką. Spędziliśmy tam osiem godzin – narzekała w sobotę była prezes Sądu Najwyższego w rozmowie z mediami.

Śledztwo ws. wypadku na S8

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Jak powiedział rzecznik prokuratury radiu RMF FM, kwalifikacja przyjęta w postępowaniu - czyli spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - jest wstępna. W śledztwie będzie też badany wątek nieudzielenia pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Są też wstępne wyniki sekcji zwłok 26-latka, który zginął na drodze. Wiadomo, że poniósł śmierć na miejscu, uderzając w bariery. Prokuratura czeka teraz na szczegółową opinię biegłych w tej sprawie.

ja


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości