Śmierć 26-letniego motocyklisty. Prokuratura przekazała nowe informacje

By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl / TVP
By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl / TVP
Trwają czynności procesowe w sprawie wypadku, w którym w miniony czwartek na obwodnicy Zambrowa (Podlaskie) zginął 26-letni motocyklista - poinformowała w niedzielę PAP prowadząca sprawę Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Do wypadku doszło na węźle Zambrów Wschód drogi S8 Warszawa-Białystok. Kierujący motocyklem 26-latek, mieszkaniec powiatu sokólskiego (Podlaskie) zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne, ponosząc śmierć na miejscu.

Policja poinformowała w miniony piątek, że poszukuje świadków tego wypadku lub osób, które mogą udzielić wszelkich informacji w tej sprawie. W piątek też pojawiły się informacje z policyjnych źródeł, że policja zabezpieczyła nagranie z kamery pojazdu, który wjeżdżał na obwodnicę oraz zatrzymany dla potrzeb śledztwa samochód, który mógł brać udział w wypadku.

Na nagraniu z kamery, które pojawiło się w mediach widać, jak lewym pasem jedzie auto osobowe, auto zaczyna wracać na prawy pas. Na nagraniu widać, jak jadący za osobówką motocykl w trakcie jazdy wywraca się i uderza w bariery energochłonne. Jadące przed nim auto osobowe nie zatrzymuje się.

Małgorzata Gersdorf i i jej mąż byli w aucie. Zaprzecza udziałowi w wypadku

Autem osobowym - jak ustaliły media, a także potwierdziła to w rozmowie z mediami ona sama - podróżowała była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz ich znajoma. Gersdorf zaprzecza w mediach, by uczestniczyli w tym wypadku. Przyznała, że byli przesłuchiwani w tej sprawie w charakterze świadków.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. "Trwają czynności procesowe w celu wyjaśnienia sprawy. Prokuratura nie udziela informacji w tej sprawie" - powiedział w niedzielę PAP rzecznik tej prokuratury prokurator Wojciech Piktel.

Wcześniej informował, że śledztwo dotyczy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj167 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości