Twitter: Stanisław Żerko
Twitter: Stanisław Żerko

"Wiadomości" TVP wymyśliły, ile wynosi emerytura Tuska. Niestety, to manipulacja

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
W piątek Donald Tusk obchodził 65. urodziny, z tej okazji nie mogło go zabraknąć w TVP. Materiał o byłym premierze pojawił się w głównym wydaniu "Wiadomości". Dominującym tematem była jego emerytura.

Wczoraj Telewizja Polska swoją uwagę poświęciła Donaldowi Tuskowi. Najpierw w programie "#Jedziemy" Michała Rachonia zostały wyemitowane życzenia "Zum Geburtstag", a później swoje kilka słów dla jubilata przekazał Jarosław Jakimowicz. 

Manipulacja "Wiadomości" co do emerytury Donalda Tuska

Jak informowaliśmy wczoraj, Donald Tusk może otrzymywać w sumie około 30 tys. złotych miesięcznie, co byłoby najwyższym świadczeniem, jakie otrzymują politycy. Na to składa się świadczenie ZUS oraz emerytura unijna.

W materiale "Wiadomości" prowadzący Michał Adamczyk zasugerował, że dochody Tuska w wieku emerytalnym będą wynosić około 60 tys. zł. 

- Dzięki obniżeniu wieku emerytalnego przez rząd PiS, Donald Tusk, który kończy dziś 65 lat, może iść na emeryturę. Jak donoszą dziennikarze, dochody będącego już w wieku emerytalnym Tuska mogą osiągnąć rekordowy poziom blisko 60 tys. zł. Zdecydowana większość polskich seniorów przez dwa lata nie dostanie tyle, ile Tusk w zaledwie jeden miesiąc – wprowadził Adamczyk do materiału Adriana Boreckiego.

W materiale doszło do manipulacji, a mianowicie reportaż nosił tytuł "Kosmicznie wysoka emerytura Donalda Tuska", a prowadzący mówił we wprowadzeniu o "dochodach Tuska w wieku emerytalnym".

Na dochody oprócz emerytury 30 tys. zł składają się również jego świadczenia wynikające z szefowania Europejskiej Partii Ludowej. TVP uważa, że wynoszą one również 30 tys. zł. 

Po serii komentarzy reportaż został zakończony wycinkiem ze słynnego niemieckiego przemówienia Tuska, w którym uśmiecha się i mówi "Danke". 

MP

Czytaj dalej:
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj81 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości