Niecodzienne życzenia dla Donalda Tuska w TVP INFO. Fot. Twitter/wytykacz
Niecodzienne życzenia dla Donalda Tuska w TVP INFO. Fot. Twitter/wytykacz

Oryginalne życzenia dla Tuska w TVP INFO. "Zum Geburstag"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 59
W programie "#Jedziemy" w TVP INFO publicyści złożyli życzenia dla dzisiejszego jubilata Donalda Tuska z okazji 65. urodzin. Ich fragment był w języku... niemieckim. Osobiste życzenia złożył też showman Jarosław Jakimowicz, uznając byłego premiera za jednego z "najlepszych przyjaciół".

Donald Tusk pojawia się w materiałach Telewizji Polskiej bardzo często. Dziennikarze wyraz niechęci do obchodzącego 65. urodziny lidera PO pokazali i dziś. 

"Zum Geburstag"

W programie redaktora Michała Rachonia "#Jedziemy", publicysta wraz z gośćmi postanowili najpierw prześwietlić zarobki byłego przewodniczącego Rady Europejskiej. Potem nadeszła pora na życzenia dla polityka - z oczywistym, proniemieckim podtekstem. Donald Tusk często oskarżany jest przez prawicę o uległą politykę względem Niemiec, gdy naszym zachodnim sąsiadem rządziła kanclerz Angela Merkel. 

Stacja zaczęła od puszczenia nagrania z niemiecką ludową kapelą grającą "Zum Geburstag" (tłum. z okazji urodzin). Później w tle pojawiły się zdjęcia Donalda Tuska z m.in. Angelą Merkel i Władimirem Putinem. Na koniec utworu pokazano fragment wypowiedzi byłego premiera, w którym pada "danke schön, danke für alles" (tłum.: bardzo dziękuję, dziękuję za wszystko).

- Chciałbym życzyć zum Geburstag, naprawdę wszystkiego najlepszego i jak najwięcej czasu spędzanego z wnukami, a jak najmniej, może nawet zredukowanego do zera, w ramach działalności publicznej. Może czas skorzystać z tych praw emerytalnych - powiedział Krzysztof Świątek, szef redakcji publicystyki w Polskim Radiu i stały komentator TVP Info.

Życzenia od Jarosława Jakimowicza

W dalszej części programu swoje życzenia dzisiejszemu jubilatowi złożył gwiazdor TVP INFO, Jarosław Jakimowicz. Aktor przebywa aktualnie w Maladze, więc nagrał wszystko przy pomocy telefonu, spacerując po hotelu. 

Jakimowicz zaczepił młodą ekspedientkę kawiarni i rzucił do niej po angielsku: - Jeden z moich najlepszych przyjaciół ma dziś urodziny! Powiedz: "wszystkiego najlepszego, Donald". 

Kobieta się długo nie zastanawiała i spełniła prośbę Jakimowicza. 

- Mówiłem, że tutaj w Maladze jest poruszenie. Niemiecka część turystów chodzi i kupują kwiaty, szampany... W swoich życzeniach zgodził się ze Świątkiem i życzył Donaldowi Tuskowi spełnienia rodzinnych marzeń, a nie tych o Polsce – dodał Jarosław Jakimowicz, kpiąc z Tuska.

MP

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj59 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura