Służby zatrzymały dwóch podejrzanych agentów. Chodzi o Rosjanina i Białorusina

Polscy żołnierze przy granicy z Białorusią obiektem zainteresowania podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji.
Polscy żołnierze przy granicy z Białorusią obiektem zainteresowania podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji.
Służba Kontrwywiadu Wojskowego odkryła, że Rosjanin i Białorusin mogli prowadzić wrogą działalność wywiadowczą na terenie Polski. Osoby te zostały zatrzymane przez Żandarmerię Wojskową i przebywają w tymczasowym areszcie.

Do akcji służb doszło w dniach 21-22 kwietnia 2022 r. Obaj mężczyźni mieli działać na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej - zbierali informacje o polskim wojsku, sprzęcie i działaniach mundurowych przy granicy polsko-białoruskiej. 

- Śledztwo na podstawie materiałów Służby Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie Wydział ds. Wojskowości - informuje rząd. 

Obywatele Rosji i Białorusi usłyszeli zarzuty z art. 130 ust. 1 kodeksu karnego ws. działalności szpiegowskiej. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. 

- SKW zidentyfikowała obywatela Rosji i obywatela Białorusi podejrzanych o działalność szpiegowską na rzecz rosyjskich służb specjalnych - poinformował rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn. 

Zobacz: 

Kolejny "pożar" w Rosji. Ogień pojawił się w Biełgorodzie

Nowe dowody na ludobójstwo Rosjan w Buczy. CNN ma nagranie z drona

Sekretarz ONZ spotkał się w Moskwie z Putinem. Prezydent Rosji idzie w zaparte ws. Buczy


GW

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka