Nagłe ćwiczenia na Białorusi. Łukaszenka straszy Polskę

Białoruski sztab generalny zwołał pilne ćwiczenia wojskowe.
Białoruski sztab generalny zwołał pilne ćwiczenia wojskowe.
Siły zbrojne Białorusi rozpoczynają w środę ćwiczenia w celu sprawdzenia gotowości bojowej - przekazują agencje Reuters i TASS. Ministerstwo obrony kraju przekazało, że manewry nie będą stanowić zagrożenia "ani dla sąsiadów, ani dla wspólnoty europejskiej".

- Planuje się, że w ramach testu gotowości bojowej zostanie przeprowadzony ruch znacznej liczby pojazdów wojskowych, co może spowolnić ruch na drogach publicznych - ostrzega białoruski rząd w oświadczeniu. 

O niepokojących manewrach białoruskiej armii informował też sztab generalny Ukrainy. "Część jednostek Sił Zbrojnych Republiki Białorusi skierowano w pobliże odcinka granicy ukraińsko-białoruskiej w regionach brzeszczotsko-gomelskich. W celu sprawdzenia gotowości do wykonywania powierzonych zadań, jeden dywizjon rakietowy 465 Brygady Rakietowej Sił Zbrojnych Republiki Białoruskiej przemieszcza się z punktu stałego rozmieszczenia na obszar docelowy" - czytamy w nowym raporcie z frontu. 

- Rosyjskie media państwowe właśnie wysłały powiadomienie, że Białoruś rozpoczęła szybką inspekcję swoich sił reagowania - napisał dziennikarz niezależnego portalu Meduza Kevin Rothrock. 

 

Białoruś choć oficjalnie nie przystąpiła do wojny, to jednak w pełni ją popiera, udostępniając terytorium dla rosyjskich wojsk do ataków na Ukrainę. Ranni żołnierze okupanta są transportowani niedaleko granicy białorusko-ukraińskiej i zajmują miejsca w szpitalach. Białoruskie wojsko brało udział w manewrach wspólnie z Rosjanami przed inwazją, która rozpoczęła się 24 lutego. 

Zobacz:

Scholz nie wybiera się do Kijowa. Zełenski przyjął lidera niemieckiej opozycji

3 maja we Lwowie. Duży atak rakietowy Rosjan. Brak prądu i wody

Borsuk obiektem pożądania - hiszpańskie media chwalą polski pojazd bojowy


GW


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka