Nocne Wilki w Berlinie. Putinowski gang motocyklowy w tym roku niepokoi Niemców

Niemcy. Putinowskie Nocne Wilki przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. Fot. PAP/EPA/FELIPE TRUEBA
Niemcy. Putinowskie Nocne Wilki przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. Fot. PAP/EPA/FELIPE TRUEBA
Do Berlina przyjechały pierwsze „Nocne Wilki” - pisze dziennik „Bild”. Członkowie nacjonalistycznego klubu są uważani za gang motocyklowy Putina. Chcą wziąć udział w obchodach rocznicy kapitulacji Niemiec w II wojnie światowej.

Nocne Wilki w Berlinie


Do stolicy przyjechało na razie „osiemnastu budzących postrach motocyklistów” - informuje „Bild”. Według informacji gazety w poniedziałek, kiedy planowane jest złożenie wieńca pod pomnikiem żołnierzy radzieckich, ma tam być 150 motocykli i aut.
W niedzielę i poniedziałek w Berlinie planowanych jest ponad 50 manifestacji i wydarzeń upamiętniających kapitulację Niemiec 77 lat temu.

Polecamy:„Po raz kolejny nasza policja staje przed wyzwaniem” - powiedziała w kontekście obchodów cytowana przez „Bild” senator ds. wewnętrznych Berlina Iris Spranger. Dodała, że „jest to sytuacja pełna wyzwań”. Podkreśliła, że „nie wolno dać ani milimetra miejsca na poparcie wojny napastniczej (na Ukrainie – red.)”.

Niepokój wśród niemieckich polityków


Politycy z niepokojem oczekują niedzieli i poniedziałku. „Możemy mieć tylko nadzieję, że to nie »Nocne Wilki«, parady samochodów (z poparciem dla Rosji – red.) i inni putiniści będą kształtować krajobraz miasta 8 i 9 maja, ale rosyjscy, ukraińscy i białoruscy przeciwnicy wojny i obrońcy praw człowieka, którzy również zarejestrowali demonstracje” - powiedział „Bildowi” berliński polityk partii CDU Stefan Evers. „Tak czy inaczej, 8 maja CDU Berlin pokaże swoje barwy przeciwko wojnie” - dodał.

Ekspert partii FDP ds. polityki wewnętrznej Bjoern Jotzo mówi dziennikowi, że „Senat musi zadbać o to, by nie było ani podburzania obywateli, ani aprobaty dla rosyjskiej wojny napastniczej na Ukrainie”.

KW

Obejrzyj: Marcin Palade, socjolog polityki: Uchodźcy z Ukrainy. Jak się zmieni demografia Polski?Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka