Żabka z pomocą dla Ukrainy. 60 ton żywności i artykułów higienicznych dotarło do Kijowa

Sieć sklepów Żabka zorganizowała kolejny transport z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Do Kijowa dotarło 60 ton żywności i artykułów higienicznych.
Sieć sklepów Żabka zorganizowała kolejny transport z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Do Kijowa dotarło 60 ton żywności i artykułów higienicznych.
Sieć sklepów Żabka, dzięki zaangażowaniu swoich klientów, zebrała ponad milion złotych. Kwota ta przekazana zostanie organizacjom prowadzącym działania pomocowe w Ukrainie.

Sieć sklepów Żabka z pomocą swoich klientów, którzy z użyciem aplikacji Żappka wymieniali swoje punkty lojalnościowe zbierane podczas zakupów na cegiełki charytatywne lub przekazywali datki za pośrednictwem płatności bezgotówkowych, zdołała zebrać 1 000 000 złotych. Środki te przekazane zostaną na pomoc w Ukrainie. Część z nich pozwoliła też na opłacenie transportu z pomocą humanitarną, dzięki czemu dedykowany pociąg towarowy od Grupy Żabka, CVC Capital Partners oraz Partners Group dotarł do Kijowa.

Żabka z pomocą humanitarną dla Ukrainy

Do Ukraińców trafi 60 ton żywności z długim terminem ważności, wody oraz podstawowych środków higienicznych. Transport zorganizowano we współpracy z warszawskim Urzędem Miasta.

— Od początku wojny w Ukrainie w pełni solidaryzujemy się ze społecznością ukraińską. — mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Żabka Polska. — Realizujemy wiele działań, które mają na celu zapewnienie wsparcia osobom dotkniętym wojną. Łącznie przekazaliśmy organizacjom humanitarnym ponad 520 ton produktów spożywczych i środków higienicznych oraz wysłaliśmy kolejny transport z pomocą humanitarną, organizując dedykowany pociąg towarowy. — tłumaczy.

Manikowski podkreślił, że w pomoc Ukraińcom zaangażowano także klientów sieci Żabka.

— W działania pomocowe zaangażowaliśmy także klientów naszej sieci, którzy mogli wesprzeć zbiórkę pieniężną prowadzoną w sklepach Żabka oraz wymienić swoje żappsy na cegiełki charytatywne. Dzięki ich wsparciu finansowemu organizacje humanitarne będą mogły działać w Ukrainie długofalowo i efektywnie pomagać potrzebującym. — mówił Manikowski.

Specjalny pociąg z pomocą

Pociąg towarowy z pomocą humanitarną, który dotarł do Kijowa to już drugi zorganizowany we współpracy z warszawskim Urzędem Miasta transport ze wsparciem dla Ukrainy. Zaopatrzony był on w 60 ton żywności oraz niezbędnych środków higienicznych.

Wcześniej Żabka, należąca do CVC Capital Partners i Partners Group przekazała już Ukraińcom ponad 520 ton jedzenia i artykułów higienicznych. Stało się tak za sprawą współpracy m. in. z: Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Polskim Czerwonym Krzyżem, Polską Akcją Humanitarną, Fundacją InSpire, Fundacją Happy Kids, Federacją Polskich Banków Żywności i Polskim Związkiem Ukraińców.

W działania mające na celu pomoc dotkniętą wojną Ukrainie zaangażowali się także franczyzobiorcy Żabki. Osoby prowadzące sklepy w przygranicznych miejscowościach rozdają uchodźcom ciepłe napoje i przekąski, a w pozostałych miastach organizowane są zbiórki. Wielu z nich smaodzielnie, z użyciem własnych samochodów dostarcza także towar na granicę. 

Klienci Żabki też pomagają

W działania pomocowe sieć zaangażowała również swoich klientów, którzy za pomocą aplikacji mobilnej Żappka mieli możliwość wymiany swoich punktów lojalnościowych na cegiełki charytatywne.

Kolejnym sposobem wsparcia organizacji charytatywnych, które nieustannie prowadzą działania pomocowe w Ukrainie, była możliwość przekazania datków na ten cel za pośrednictwem płatności bezgotówkowych. Od 3 marca bieżącego roku klienci odwiedzający sklepy Żabka mogli wskazać wybraną przez siebie kwotę oraz dokonać płatności bezgotówkowej. 


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka