Polsat kupił prawa do serialu z Wołodymyrem Zełenskim. "Sługa narodu" w polskiej wersji

"Sługa narodu" ukraiński serial, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski pojawi się w polskiej wersji. Źródło: fragment serialu "Sługa narodu"
"Sługa narodu" ukraiński serial, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski pojawi się w polskiej wersji. Źródło: fragment serialu "Sługa narodu"
"Sługa narodu" - ukraiński serial, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski pojawi się w polskiej wersji. Telewizja Polsat zakupiła prawa do realizacji opowieści o nauczycielu, który został prezydentem.

Serial z Wołodymyrem Zełenskim w polskiej wersji. Polsat kupił prawa do produkcji

Informacje o zakupie Polsatu podał dziś Pomponik, później potwierdził ją serwis Wirtualne Media. Aktualnie nadawca nie zdradza nic na temat realizacji serialu. Nie jest znana obsada, a także termin premiery.

Od nauczyciela do prezydenta 

"Sługa narodu", to ukraiński serial komediowy o tematyce politycznej stworzony i wyprodukowany przez Wołodymyra Zełenskiego. Obecny prezydent wcielił się też w rolę głównego bohatera. Grał on postać trzydziestoletniego nauczyciela historii w liceum, który niespodziewanie został prezydentem Ukrainy. Stało się tak dzięki nagraniu jednego z jego uczniów, w którym to Wasilij Pietrowicz Gołoborodko wygłasza mowę przeciwko korupcji w rządzie swojego kraju. 

Serial wyprodukowała założona przez Zełeńskiego firma Kvartal 95. Serial trwał trzy sezony od 2015 do 2019 roku, a filmowa adaptacja została wydana w 2016 roku.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura