Gwałcił młode Ukrainki w obwodzie kijowskim. Dziś jego twarz ogląda cały świat

Bulat Fassakow Lenarowicz będzie sądzony za gwałty na Ukrainie, fot. SBU/Facebook
Bulat Fassakow Lenarowicz będzie sądzony za gwałty na Ukrainie, fot. SBU/Facebook
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zidentyfikowała kolejnego podejrzanego o gwałty na kobietach w obwodzie kijowskim. To zaledwie 20-letni Bulat Fassakow Lenarowicz.

Rosyjski żołnierz pochodzi z Republiki Tatarstanu, służy w 30. odrębnej zmotoryzowanej brygadzie piechoty 2 Gwardii Generalnej Armii Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji. SBU udostępniła jego zdjęcia.


SSU ustaliła, że podczas tymczasowej okupacji jednej ze wsi niedaleko Browarów w obwodzie kijowskim popełnił szereg zbrodni wojennych przeciwko cywilom. Świadkowie zidentyfikowali go i potwierdzili fakty przestępstw.

Przeczytaj: Rząd niemiecki dostarczył Ukrainie kolejną broń do walki z armią rosyjską

Gwałcił młode Ukrainki w obwodzie kijowskim

W marcu 2022 roku wszedł do domu jednej z rodzin i nakazał zamknąć wszystkich domowników w piwnicy oprócz oprócz młodej dziewczyny. Grożąc zabiciem całej rodziny żołnierz zgwałcił dziewczynę. To samo zrobił w innym domu, wraz z trzema wspólnikami.

Prokuratura Obwodowa w Kijowie wspólnie ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy złożyła doniesienie o podejrzeniu naruszenia praw i reguł wojennych przez Bulata Fassakowa Lenarowicza.

- Trwa identyfikacja pozostałych osób, które brały udział w tych okrucieństwach - powiedziała Prokurator Generalna Ukrainy Irina Wenediktowa.


SBU zidentyfikowało już 1140 rosyjskich najeźdźców, którzy popełnili okrucieństwa na ludności cywilnej w obwodzie kijowskim.

ja

Czytaj także:

Włoskie media przekazują sensacyjne wieści o zdrowiu Putina. "Przeszedł operację"

Samoloty NATO na polskim niebie. Obwód kaliningradzki na oku Sojusz

Były dyplomata: "Na miejscu ambasadora RP w Rosji odesłałbym rodzinę do Polski"

Orłoś ma niespodziewany problem. Firmy nie chcą z nim współpracować, zaskakujący powódLubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka