Już zaczęli. Komitet Polityczny PiS pracuje nad rewolucyjnymi zmianami w partii

Warszawa, 20.05.2022. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w drodze na posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, 20 bm. Politycy PiS zajmą się zmianami w strukturze partii. PAP/Mateusz Marek
Warszawa, 20.05.2022. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w drodze na posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, 20 bm. Politycy PiS zajmą się zmianami w strukturze partii. PAP/Mateusz Marek
W piątek po godz. 14 zebrał się Komitet Polityczny PiS, który ma zatwierdzić zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to podział struktury na 100 okręgów i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów.

W spotkaniu udział biorą m.in. szef PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także pozostali wiceprezesi ugrupowania.

Trwa zebranie Komitetu Politycznego PiS

"Będziemy rozmawiać o sprawach wewnętrznych partii, o stojących przed nami wyzwaniach. Ponadto - co nie jest już tajemnicą - o nowej strukturze organizacyjnej - terenowej i regionalnej, tak aby była jeszcze bardziej przygotowana na to co przed nami" - mówił wcześniej PAP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział TVP Info przed spotkanie Komitetu Politycznego, że ma on przyjąć ważne decyzje dla formacji. Jak poinformował, chodzi o zmianę struktury organizacji partii, czyli podział na 100 okręgów, a nie jak dotąd 40.

Jak dodał, zapadną też decyzje, że osoby funkcyjne, a więc ministrowie, wiceministrowie, marszałkowie, wicemarszałkowie nie będą mogli pełnić funkcji partyjnych.

Terlecki: Decyzje przyniosą mobilizację w naszych szeregach

"To jest duży ruch wewnątrz partii i myślę, że przyniesie pewne ożywienie, a także pewną mobilizację w naszych szeregach, która jest niezbędna przed wyborami" - ocenił szef klubu PiS. Dopytywany, kiedy te zmiany mogą nastąpić i kiedy będą związane z tym decyzje personalne, Terlecki przyznał, że jest to kwestia 2-3 tygodni.

"Przewidujemy też konwencję. Przewidujemy rozjechanie się po kraju z naszym programem i z tym będą się zbiegać decyzje personalne dotyczące poszczególnych okręgów" - przekazał polityk. Podczas piątkowego posiedzenia najważniejsi politycy PiS mają też dyskutować o aktywnościach partii w najbliższych miesiącach, w tym objeździe po kraju.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, w niedawnej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że ugrupowanie szykuje się albo do konwencji, albo drugiego posiedzenia kongresu partii. "To będzie początkowało duży objazd kraju i powrót do tego, co przyniosło PiS kolejne zwycięstwa wyborcze, czyli spotkań w powiatach, gminach, spotkania z Polakami" - powiedział.

Według wstępnych planów objazd miałby się rozpocząć w czerwcu.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka