Ważny skalp Ukrainy. Jeden z najlepszych rosyjskich snajperów nie żyje

Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały jednego z najlepszych syberyjskich snajperów. CC0
Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały jednego z najlepszych syberyjskich snajperów. CC0
Rosja traci kolejnego ważnego wojskowego. Siłom Zbrojnym Ukrainy udało się wyeliminować dowódcę oddziału kompanii Siergieja Carkowa z Terytorium Trans-Bajkalskiego. Okazuje się, że to jeden z najlepszych syberyjskich snajperów.

Siergiej Carkow poniósł śmierć jeszcze w kwietniu. Pogrzeb miał miejsce 10 kwietnia, ale rosyjskie media dopiero niedawno poinformowały o śmierci snajpera.

Siergiej Carkow nie żyje. Był jednym z najlepszych snajperów w Rosji

"Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały jednego z najlepszych syberyjskich snajperów, dowódcę oddziału kompanii Siergieja Carkowa z Terytorium Trans-Bajkalskiego" - przekazał na Twitterze serwis Truxa.

Jak twierdzi rosyjska armia, Carkow był jednym z najbardziej utytułowanych strzelców w wojsku, a jego celność była słynna. W ostatnich latach regularnie brał udział i zwyciężał w międzynarodowych rozgrywkach organizowanych przez rosyjski resort obrony dla wojskowych z krajów byłego ZSRR i krajów sojuszniczych.

Snajper pochodzi z miejscowości Borzia na wschodzie Rosji, urodził się w 1983 roku. Według kolegów z armii, których cytuje portal chita.ru, Carkow "służył w kompanii strzeleckiej, był najlepszym snajperem w brygadzie, profesjonalistą, który cieszył się szacunkiem i autorytetem. Nikt nie wierzył, że może go spotkać coś takiego".

Carkow został pochowany w swoim rodzinnym mieście i pośmiertnie odznaczony Orderem Odwagi.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka