Morawiecki i Tusk z życzeniami z okazji Dnia Matki

Premier Mateusz Morawiecki oraz szef PO Donald Tusk podzielili się w mediach społecznościowych życzeniami dla swoich mam z okazji Dnia Matki. (fot. PAP)
Premier Mateusz Morawiecki oraz szef PO Donald Tusk podzielili się w mediach społecznościowych życzeniami dla swoich mam z okazji Dnia Matki. (fot. PAP)
Dziś dzień matki. Z tej okazji politycy w mediach społecznościowych dzielą się wspomnieniami i życzeniami dla swoich mam. Zobacz, co do przekazania ma premier Mateusz Morawiecki i szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Morawiecki z życzeniami

— Mama. Jedno z pierwszych słów, których się uczymy. Gdy je wypowiadamy, porusza ono w nas jakąś czułą strunę, ukryte pokłady wspomnień, ciepła i dobroci. — pisze na Facebooku premier Morawiecki.

— Niewiele jest w życiu tak pięknych i szczerych więzi, jak bezinteresowna, pełna poświęcenia miłość matki. I choć nie istnieje jeden przepis na matkę idealną, to są miliony różnych dróg, by być tą najlepszą dla swoich dzieci. — dodał.

Premier wspomniał, że niedawno jego mama obchodziła 92. urodziny.

— Wiele w życiu przeszła, widziała i przecierpiała. Mogę śmiało powiedzieć, że bez jej siły, mądrości i schronienia, jakie dawała mi jej miłość, nie byłbym tu, gdzie jestem. Dziękuję Ci Mamo za życie, które mi dałaś i szanse, które stworzyłaś — zaznaczył Morawiecki.

Premier przekazał też życzenia "wszystkim pozostałym, najlepszym na świecie mamom".

— W dniu ich święta chciałbym życzyć, by rodziny, które tworzą i dzieci, które sprowadzają na ten wymagający świat, były dla nich nieustannym źródłem satysfakcji, spełnienia i szczęścia — pisze premier. — Drogie mamy - od Was wszystko się zaczyna. Wasza bezinteresowna miłość ma wielką moc, by zmieniać świat na lepsze, bo daje siłę tym, którzy tworzą przyszłość! — podkreślił.

Donald Tusk wspomina swoją matkę

Z kolei szef PO Donald Tusk podzielił się na Twitterze zdjęciem z przeszłości, na którym widnieje on wraz ze swoją mamą.

— Moja Mama była dla mnie jak słońce. I pewnie wszystkie mamy są dla swoich dzieci jak słońca na niebie — napisał były premier.

Uwadze internautów nie umknął fakt, że polityk wcześniej już udostępniał to samo zdjęcie na Instagramie.RB


Czytaj dalej

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura