Atrakcje na Lotto Challenge Gdańsk. Sportowy weekend dla każdego

W dniach 17-19 czerwca odbędzie się Lotto Challenge Gdańsk. Uczestnicy wezmą udział w zawodach triathlonowych.
W dniach 17-19 czerwca odbędzie się Lotto Challenge Gdańsk. Uczestnicy wezmą udział w zawodach triathlonowych.
W terminie 17-19 czerwca profesjonaliści, jak i amatorzy triathlonu będą mieli okazję wystartować w Lotto Challenge Gdańsk – jednych z najatrakcyjniejszych zawodów w sportowym kalendarzu. – Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, zapraszamy całe rodziny i gwarantujemy, że nie będą się nudzić – podkreśla dyrektor wyścigu Adam Greczyło.

Triathlon zyskuje w naszym kraju z każdym rokiem coraz większą popularność. Z jednej strony to niezwykle ambitny sposób aktywności fizycznej, wymagający połączenia szybkiego pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. Z drugiej, daje olbrzymią satysfakcję i jest dość prosty technicznie – każdy odpowiednio przygotowany pod względem wydolnościowym może rozpocząć w dowolnym momencie przygodę z triathlonem. Warto wziąć też udział w profesjonalnie przygotowanych zawodach.

Druga edycja Lotto Challenge Gdańsk

Wydarzenie charakteryzuje się m. in. malowniczą trasą. Innym jego atutem jest – jak podkreślają organizatorzy – rodzinny charakter imprezy. Triathloniści rozpoczną zmagania od wyścigu pływackiego w Bałtyku. Jego trasa będzie poprowadzona dookoła mola w Brzeźnie. Następnie przesiądą się na rowery, na których będą mieli do pokonania szybką i płaską pętlę, prowadzącą ich między innymi obok stadionu piłkarskiego przygotowanego na EURO 2012 oraz słynnym tunelem pod Wisłą. Ostatnią częścią zawodów będzie bieg, którego trasa będzie prowadziła wzdłuż plaż oraz parku Reagana. Meta będzie umiejscowiona na molo w Brzeźnie. 

— Zawody triathlonowe to nie tylko sposób na sportową rywalizację, ale również na zwiedzenie w aktywny sposób najpiękniejszych zakątków Polski i świata. Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek triathlonista doceniający malownicze trasy i walory krajoznawcze zawodów wyjechał z Gdańska rozczarowany — zapewnia dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Trzy dystanse

Podczas wydarzenia zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę, 18 czerwca zawodnicy będą rywalizować na dystansie sprinterskim: 750 m pływania – 20 km na rowerze – 5 km biegu) oraz olimpijskim (1500 m – 40 km – 10 km).

W niedzielę, 19 czerwca, odbędą się zawody na dystansie średnim, czyli 1900 m – 90 km – 21 km. Dodatkowo na obu dłuższych dystansach możliwa jest rywalizacja sztafet, czyli trzyosobowych zespołów, w których każdy zawodnik wykonuje tylko jedną dyscyplinę sportu – pływanie, jazdę na rowerze lub bieg.

Trefl Aquathlon Gdańsk

Do programu zawodów dodano Trefl Aquathlon Gdańsk, który odbędzie się w piątek 17 czerwca. Zawody te skierowane są do dzieci w wieku 7-17 lat, które zmierzą się na dystansach pływackich i biegowych dostosowanych do swojego wieku. Jak podkreślają organizatorzy, dzięki temu "wszyscy, zarówno najmłodsi jak i również ich rodzice, w trakcie sportowego weekendu w Gdańsku znajdą coś dla siebie".

— Zależy nam na tym, żeby zaszczepiać tę pasję do sportu od małego, stąd decyzja o rozszerzeniu programu o aktywności dla dzieci i młodzieży. Nasze zeszłoroczne zawody otrzymały nagrodę Race of The Year dla najlepszej imprezy w cyklu Challenge Family. Została wybrana spośród 33 imprez rozgrywanych w 21 krajach, na 5 kontynentach — podsumował Adam Greczyło.


RB


Czytaj dalej: 

Dziennikarz TVN opowiada, jak może wyglądać tygodnik „Newsweek” Sekielskiego

Na Ukrainę trafi broń, która może zmienić oblicze wojny. Biden ogłosił decyzję

Ustawa o Sądzie Najwyższym przegłosowana przez Senat. Są duże zmiany

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości