Donald Tusk w otoczeniu liderów partii opozycyjnych w Senacie.
Donald Tusk w otoczeniu liderów partii opozycyjnych w Senacie.

Opozycja zwiera szeregi. Będzie kontrolować wybory, jest porozumienie z Tuskiem

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
W każdej komisji wyborczej będzie zasiadać przedstawiciel jednej z partii opozycyjnych - PO, Polski 2050, Lewicy, PSL i Porozumienia Jarosława Gowina. To efekt paktu, podpisanego w Senacie przez liderów ugrupowań z samorządowcami.

Partie opozycyjne zachęcają wszystkich do kontroli wyborów. W Senacie w obecności byłych prezydentów Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego i marszałka Tomasza Grodzkiego porozumienie w tej sprawie podpisali Donald Tusk, Szymon Hołownia, Włodzimierz Czarzasty i Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród sygnatariuszy będzie też Jarosław Gowin z Porozumieniem.  

KOD skontroluje wybory

Projekt nazywa się "Obywatelska Kontrola Wyborów", w który zaangażuje się Komitet Obrony Demokracji. - Będziemy walczyć ze złem. Bo tak to trzeba nazwać. A największym dobrem jest to, co mamy teraz, czyli opozycja - wyjaśniał lider KOD Jakub Karyś. Jak mówił, organizacja ma doświadczenie w kontrolowaniu wyborów i zamierza zrobić wszystko, by "nie prześlizgnęła się" jakakolwiek kontrowersja.  

Tusk: Nie będzie manipulacji wyborczych

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym za społeczną kontrolę wyborów. Jestem bardzo poruszony, nawiążę do dawnych haseł PiS: "Wystarczy nie kraść", "Polska w ruinie". Jesteśmy świadkami rządów obozu władzy, które zafundowali Polakom drożyznę, nieporównywalną z niczym innym w XXI wieku. Tak, polskie rodziny znalazły się w sytuacji, którą można nazwać "Polską w ruinie" - ocenił Tusk. 

- Teoretycznie jesteśmy miliarderami, a wszyscy będziemy zbierać chrust. Oto pomysł, by zapobiec polskiej biedzie, jaką zgotował nam PiS - atakował rządzących lider PO. - Gdyby Kaczyński choć raz w życiu zatankował samochód, to by zrozumiał, jakie to piekło dla polskich rodzin - dodał Tusk. 


Zobacz: 

Dzwonek alarmowy dla Konfederacji. Z tego sondażu nie będzie zadowolona

Premier Morawiecki na łamach niemieckiego dziennika. Polemizuje z "realistami"

Ogromny pożar w Moskwie. Pali się centrum biznesowe, trwa ewakuacjaGW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka