Tęczowy chodnik w Zielonej Górze. Janusz Kowalski oprotestował pomysł

Na skwerze przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze otworzono w sobotę tęczowy chodnik. Źródło: Twitter/@JKowalski_posel
Na skwerze przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze otworzono w sobotę tęczowy chodnik. Źródło: Twitter/@JKowalski_posel
Na skwerze przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze otworzono w sobotę tęczowy chodnik. Wcześniej pomysł otwarci tej instalacji oprotestował Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

Ulicami Zielonej Góry przeszedł wczoraj piąty Marsz Równości, w którym udział wzięło - jak podaje Onet - kilka tysięcy ludzi. W organizowanym przez przez Instytut Równości marszu szła również m. in. komisarz Unii Europejskiej ds. równości, maltańska polityczka Helena Dalli. 

Tęczowy chodnik 

Jednym z punktów parady było otwarcie instalacji solidarnościowej z nieheteronormatywnymi mieszkańcami regionu. Tęczowy chodnik został zainstalowany i prowadzi do wejścia do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Kacper Kubiak, który jest inicjatorem projektu pisze, że wszystko udało się dzięki wsparciu marszałek Elżbiety Anny Polak. 

"Od początku pomysł się spodobał, ale procedury rządzą się swoimi prawami. Pani marszałek potrafiła je diametralnie przyspieszyć. Kosztowało to dużo emocji, stresu i niekiedy bezsilności, ale się udało!".

Dodał również, że "jest bardzo wdzięczny i szczęśliwy, że żyje w województwie lubuskim i mieście Zielona Góra najbardziej tolerancyjnym regionie Polski i że ze swoimi działaniami może mieć wpływ na region i jego mieszkańców" Jak twierdzi, podobne instalacje znajdują się na całym świecie, m.in. w Amsterdamie, Nowym Jorku, San Antonio czy Rejkiawiku.

Warto dodać, że tęczowy chodnik otrzymał imię Katarzyny Bienias. Jest to tragicznie zmarła działaczka na rzecz osób LGBT+. W 2015 roku na samochód, w którym znajdowała się Bienias, spadło drzewo. Zielonogórska działaczka zginęła w wieku zaledwie 29 lat.

Kowalski oprotestowuje 

Posłowi Solidarnej Polski nie spodobał się ten pomysł. Jego zdaniem Lubuski samorząd zamiast załatwiać sprawy mieszkańców, wspiera ideologię LGBT.

"Razem z Olimpią Tomczyk - Iwko sprzeciwiamy się promowaniu ideologii gender i LGBT. Lubuski samorząd wspiera ideologię LGBT i maluje tęczę przed urzędem marszałkowskim zamiast załatwiać sprawy mieszkańców. Samorząd musi być wolny od ideologii gender!" – pisze na Twitterze Kowalski. 


MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo