Kevin Spacey znów ma poważne problemy. Oskarżenia w Wielkiej Brytanii

Kevin Spacey. Fot. Van Tine Dennis/ABACA
Kevin Spacey. Fot. Van Tine Dennis/ABACA
Amerykański aktor Kevin Spacey został formalnie oskarżony o cztery napaści na tle seksualnym na trzech mężczyzn na terenie Wielkiej Brytanii i w czwartek stanie przed sądem w Londynie - potwierdziła w poniedziałek londyńska policja metropolitalna.

Napaści na mężczyzn

Spacey został oskarżony o dwie napaści na tle seksualnym na czterdziestokilkuletniego obecnie mężczyznę, do których miało dojść w Londynie w marcu 2005 roku, napaść w sierpniu 2008 roku w Londynie na trzydziestokilkuletniego obecnie mężczyznę oraz "doprowadzenie do penetracyjnej czynności seksualnej bez jego zgody", a także napaść na kolejnego mężczyznę, również obecnie po 30. roku życia, do której miało dojść w kwietniu 2013 roku w Gloucestershire.

Polecamy:

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym

Przełożona zakonnic z DPS w Jordanowie zabrała głos. „Jestem wstrząśnięta zarzutami"

Spacey: Jestem w stanie udowodnić swoją niewinność

Koronna Służba Prokuratorska (CPS) już pod koniec maja poinformowała, że zgromadziła dowody pozwalające na postawienie zarzutów w tych sprawach, ale formalnie Spacey mógł zostać oskarżony dopiero po przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii. 62-letni aktor zapowiedział wówczas, że dobrowolnie stawi się przed sądem, aby odpowiedzieć na zarzuty i dodał, że jest w stanie udowodnić swoją niewinność. Policja potwierdziła, że jest on już na terenie Wielkiej Brytanii i w czwartek przed południem stanie przed sądem magistrackim londyńskiej gminy Westminster.

Spacey jest dwukrotnym zdobywcą Oscara za role w filmach "Podejrzani" oraz "American Beauty". Wystąpił także w takich filmach jak "Siedem", "Tajemnice Los Angeles", "Glengarry Glen Ross", "Baby Driver", a także w serialu Netflixa "House of Cards". W 2016 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

KW

Czytaj dalej:

Rewolucja cyfrowa w Polsce. Ponad 15 milionów użytkowników ma profil zaufany

Wojewoda małopolski wstrząśnięty. Kontrole w DPS u zakonnic w Jordanowie

Giertych przegrał z Pereirą. Sąd umorzył proces

Prezydent do Żydów: Potrzebujemy potężnej broni ofensywnej

Zmiany w systemie podatkowym. Co nas czeka po 1 lipca?

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości