Giertych przegrał z Pereirą. Sąd umorzył proces

Samuel Pereira wygrał proces z Romanem Giertychem. Sąd umorzył proces karny. (fot. PAP/Facebook)
Samuel Pereira wygrał proces z Romanem Giertychem. Sąd umorzył proces karny. (fot. PAP/Facebook)
Proces karny, w którym Roman Giertych domagał się skazania redaktora naczelnego portalu TVP Info Samuela Pereiry na rok więzienia i zapłaty mu 200 tysięcy złotych został umorzony przez sąd pierwszej instancji.

Pereira pozwany przez Giertycha

W połowie października 2020 roku, niedługo po tym, jak Giertych został zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę spółki Polnord, Pereira wypowiedział się na temat adwokata oraz należącej do niego i jego żony posiadłości we Włoszech. 

— Pytanie, czy ta działka została zakupiona z przestępczego procederu kosztem właśnie akcjonariuszy poszkodowanej spółki i pytanie, jaka rolę też w tej sprawie odegrał Sebastian J., który znany jest właśnie z tego gestu, ale wcześniej był też znany jako taki, takie zbrojne ramię Romana Giertycha w LPR, w Lidze Polskich Rodzin — mówił wówczas Pereira. 

— Przecież to nie Prawo i Sprawiedliwość kazało mu wyprowadzać te pieniądze, to nie Prawo i Sprawiedliwość kazało zakładać spółki Romanowi Giertychowi, Sebastianowi J., Piotrowi Ś., byłemu szefowi Młodzieży Wszechpolskiej. To nie Prawo i Sprawiedliwość kazało mu tak długo przebywać we Włoszech i przylecieć akurat tego dnia, w którym Roman Giertych przyleciał i mógł zostać zatrzymanym, przecież to też nie Prawo i Sprawiedliwość kazało mu angażować się w sprawy Ryszarda K. i stworzyć cały ten łańcuszek spółek, kupować nieruchomości, sprzedawać je drożej po tygodniu i różnice inkasowali współpracownicy Ryszarda K., którzy mieli pełnomocnictwa do rachunków — kontynuował dziennikarz.

Roman Giertych skierował przeciwko naczelnemu TVP Info prywatny akt oskarżenia z art. 212 dotyczącego zniesławienia.

Giertych nie dostanie 200 tysięcy złotych

Za słowa Pereiry w TVP Info Roman Giertych wniósł o skazanie go na rok więzienia oraz zapłatę mu, jako pokrzywdzonemu, 200 tysięcy złotych. 

W piątek Pereira poinformował o umorzeniu sprawy przez sąd pierwszej instancji.

— Za każde wsparcie, a kancelarii Kopeć&Zaborowski i mec. Kubikowi w szczególności – serdecznie dziękuję — napisał na Twitterze Samuel Pereira.

Jak przypominają Wirtualne Media, za wypowiedzi i publikacje po zatrzymaniu Romana Giertycha, adwokat oskarżył również o zniesławienie Cezarego Gmyza z TVP i Piotra Nisztora z "Gazety Polskiej". Telewizję Polską pozwał zaś w trybie cywilnym.

Sprawa karna przeciwko Piotrowi Nisztorowi została umorzona w marcu bieżącego roku przez Sąd Rejonowy Warszawa-Wola.


RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura