Jachira w Sejmie. Nie milkną echa po kontrowersyjnej akcji posłanki

W mediach społecznościowych cały czas pojawiają się komentarze na temat akcji Klaudii Jachiry w Sejmie. Posłanka rozrzuciła sztuczne banknoty na polityków Zjednoczonej Prawicy. (fot. PAP)
W mediach społecznościowych cały czas pojawiają się komentarze na temat akcji Klaudii Jachiry w Sejmie. Posłanka rozrzuciła sztuczne banknoty na polityków Zjednoczonej Prawicy. (fot. PAP)
Nadal nie milkną echa po akcji Klaudii Jachiry w Sejmie. Rozrzucenie przez nią sztucznych banknotów na polityków Zjednoczonej Prawicy wywołało ogromne poruszenie w mediach społecznościowych, gdzie w dalszym ciągu pojawiają się komentarze na ten temat.

Internet huczy po akcji Jachiry

— Jachira ma wszystko, by prawacy jej nienawidzili. Jest inteligentna i broni własnego zdania. Myśli i uderza w najczulsze punkty. Chyba jedyny taki barwny ptak w polskiej polityce. Do tego - o zgrozo! - jest ładną i sympatyczną kobietą. I wszystko to w jednym. A to niewybaczalne — pisze na Twitterze Zbigniew Mech.

— Jachira jako aktorka grała w rosyjskim filmie propagandowym, a jako posłanka broniła umowy z Gazpromem i teraz robi burdę w polskim Sejmie. Pasuje do swojej partii — stwierdził Samuel Pereira.

— SKANDAL! Poseł Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira zrobiła cyrk w Sejmie RP w czasie zaprzysiężenia prof. Glapińskiego na kolejną kadencję Prezesa NBP. Lewica również przyłączyła się do robienia cyrku w parlamencie. WSTYD. Panie Tusk - przeproś za swoich posłów — napisał Adam Andruszkiewicz.


— Po cyrku i popisie chamstwa poseł Klaudii Jachiry ktoś będzie musiał ten bałagan posprzątać. Oczywiście będą to ciężko pracujące kobiety, o których prawa właśnie w ten sposób posłanka Jachira walczy. Żenada, wstyd i kompromitacja — twierdzi Monika Pawłowska.

"Nie udowodniła tego, co chciała"?

Z kolei Stanisław Janecki uważa, że poseł Jachira powinna rozrzucać w Sejmie prawdziwe banknoty.

— Jeśli panna Jachira chciała coś udowodnić, powinna rozrzucać w Sejmie prawdziwe banknoty, a nie świstki papieru. Świstki nie tracą na wartości, bo są bezwartościowe. A skoro szkoda jej było prawdziwych pieniędzy, to nie udowodniła tego, co chciała — pisze.

Dziennikarz Wojciech Biedroń zauważył, że Jachirę pochwalono za jej akcję w TVN.

— Jachira pochwalona w TVN. Za kobietami, które musiały po niej posprzątać, nikt nie stanął. „Fakty” prowadziła Werner — przekazał Biedroń.

Z kolei Franek Sterczewski wdał się w wymianę zdań z posłem Łukaszem Mejzą, który skrytykował Jachirę za jej zachowanie. 

— Koledzy z Platformy, pomóżcie jej to posprzątać — pisał.

— Zbierać to będą Cię z ziemi jak tylko odważysz się wyjść z sejmu, by opowiadać ludziom jak piękny i wspaniały jest prezes Glapiński — odpowiedział mu Sterczewski.

— Cyrk zaczął obrady. Klaudia Jachira rzuca fałszywymi pieniędzmi. PiS krzyczy "do przedszkola", lewica "drożyzna", a przysięgę składa skompromitowany szef NBP. Na koniec będą wspólnie głosować nad kolejnymi podatkami, dodrukiem pieniądza i zamykaniem firm. To się nazywa teatr dla mas — napisał na Twitterze Tomasz Grabarczyk z biura prasowego Konfederacji.

— Jachira trzasnęła najlepszy happening w tej kadencji Sejmu, wielu zapamięta i może zrozumie czym jest pusty pieniądz puszczony w obieg — komentuje jeden z internautów.

— Z jednej strony Adam Glapiński, profesor ekonomii, kierujący NBP w wyjątkowych, trudnych czasach. Z drugiej Klaudia Jachira, niezrównoważona celebrytka, wyrzucająca śmieci z balkonów sejmowych. Takie są niestety dzisiaj proporcje intelektualne: rząd - opozycja — czytamy w jednym z wpisów.RB

Czytaj dalej:

Nie można zmuszać dziecka do kontaktu z rodzicem - ważne orzeczenie TK

Tragedia w Szczecinie. Zmarło dziecko pozostawione w foteliku samochodowym

Ukraina ma już bardzo zaawansowaną broń USA. Jak teraz zachowa się Putin?

Koniec taryfy ulgowej dla rosyjskich lobbystów w UE. Ten zakaz mocno ich zaboli

Alarm dla PiS. Sondaż, który oznacza spadek poparcia dla partii Kaczyńskiego

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka