Poseł Franciszek Sterczewski, fot. Facebook/profil Franka Sterczewskiego
Poseł Franciszek Sterczewski, fot. Facebook/profil Franka Sterczewskiego

Poseł Koalicji Obywatelskiej przyłapany na jeździe rowerem po alkoholu

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
W nocy na jednej z poznańskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał zygzakiem na rowerze. Pojazd nie miał żadnego oświetlenia. Funkcjonariusze chcieli go przebadać alkomatem, ale odmówił, zasłaniając się immunitetem. Był to poseł Franciszek Sterczewski - informuje RMF FM.

Policjanci twierdzą, że parlamentarzysta jechał rowerem pijany, w końcu po ich interwencji przypiął rower i poszedł pieszo do domu.

Portal TVP Info opublikował film ze zdarzenia. Poseł na pytanie, dlaczego nie ma oświetlenia, beztrosko powiedział, że "wyładowała mu się bateryjka". Na prośbę przebadania alkomatem wyciągnął legitymację poselską i odmówił wykonania czynności.

Funkcjonariusz prosi parlamentarzystę, by podszedł do barierki, by sporządzić służbową notatkę, ten wyraźnie się ociąga. Słychać, że głos policjanta jest poirytowany. "Zapisz, że jest wyczuwana bardzo silna woń alkoholu" - mów policjant do kolegi. Jak twierdzi funkcjonariusz, parlamentarzysta próbował go sprowokować.

Policjant przekazuje raport, że poseł jechał od Mostu Dworcowego w kierunku parku Wilsona. Jechał całą szerokością pasa, nie miał oświetlenia i czuć było od niego alkohol. Odmówił badania alkomatem.

Sterczewski pytany, czy spożywał alkohol, stwierdził: „Wczoraj, że tak powiem” i zaznaczył, że zamierza jeszcze przez dwie godziny się wyspać, bo "na szóstą idzie złożyć kwiaty pod Ceglorzem".


Polityk Koalicji Obywatelskiej odmawia komentarza w tej sprawie.

ja

Czytaj także:

Stało się, prezydent podpisał. Ponad 9 mln Polaków otrzyma wspaniały prezent

Miedwiediew grozi trzecią wojną światową w przeddzień szczytu NATO

Dramat wielkich tenisistów na Wimbledonie. Wycofali się przez Covid-19

Ukraińcy urządzili sobie powietrzną strzelnicę. Potworne straty Rosjan

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka