Zarzucali TVP manipulację z wykorzystaniem "turystki Anny". Odpowiedź dyrektora TAI

Screeny z materiałow TVP, fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Screeny z materiałow TVP, fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Internauci zarzucili TVP, że w materiałach o promocji na stacjach Orlen wystąpiła Anna Poskrobko, pracownica Lasów Państwowych, która rok temu jako „turystka Anna” chwaliła ich nowy serwis internetowy. Informację powieliło kilka portali internetowych, m.in. o2.pl, Onet Plejada. Zarówno kobieta, jak i dyrektor TAI zaprzeczają.

"Turystka Anna" tym razem na stacji Orlenu?

W jednej z relacji w TVP Info promocję chwalili kierowcy przyjeżdżający na stację Orlenu. Kobieta w ciemnych okularach powiedziała reporterowi, że taka oferta zachęca, żeby „korzystać z naszych rodzimych źródeł energii”, w efekcie „pieniądze zostają w Polsce, a my jesteśmy bardziej zadowoleni”.

Przeczytaj: Ogromne kary dla influencerów. Lista celebrytów jest długa

Internauci zaczęli sugerować, że to Anna Poskrobko, pracownica działu promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Głośno było o niej w lipcu ub.r., kiedy jako anonimowa „turystka Anna” w materiale TVP3 Białystok chwaliła przygotowaną przez Lasy Państwowe mobilną wersję serwisu Czaswlas.pl. Teraz w social media pojawiły się tezy, że to kolejna manipulacja publicznego nadawcy, który wykorzystuje podstawione osoby.

Internauci zarzucili TVP manipulację

„Manipulacja TVP? Wydało się, kim jest "klientka" Orlenu” - stwierdzono w tytule tekstu na o2.pl. "Turystka Anna" zachwala Orlen w nowym reportażu TVP? Widzowie nie mają wątpliwości" - to z kolei tytuł w serwisie Onet Plejada.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział natomiast, że złoży skargę w tej sprawie. - TAK DZIAŁA PROPAGANDA TVP - podkreślił.

Dyrektor TAI żąda sprostowania

W środę rano Anna Poskrobko przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że nie jest kobietą, która wypowiedziała się dla TVP Info na wrocławskiej stacji Orlenu. - Bohaterka w reportażu Pana Macieja Biskupa to zupełnie inna osoba. Ma nawet inny głos i nie jest do mnie podobna - podkreśliła.

Jej wersję potwierdził Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Skandaliczna manipulacja! Klientka stacji benzynowej @PKN_ORLEN TO NIE Pani Anna Poskrobko. Dość oszczerstw i szczucia na dziennikarzy TVP! - podkreślił na Twitterze.


Olechowski domaga się, żeby o2.pl i Plejada.pl zamieściły sprostowanie nieprawdziwych informacji.

ja

Czytaj także:

Norwegia pomoże Ukrainie. Będzie wysyłka szczególnej broni

Budowa zapory na granicy na finiszu. Straż Graniczna pokazała jak wygląda bariera

Przełomowa decyzja Bidena. Polska rośnie w NATO

Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. Nie chcą iść na wojnę

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura