Ochojska zaatakowała Straż Graniczną. Sprzeciwia się też zaporze

Janina Ochojska jest bardzo aktywna na swoim Twitterze. Tym razem postanowiła wypowiedzieć się na temat zapory polsko-białoruskiej i psach w Straży Granicznej. Źródło: Wikipedia
Janina Ochojska jest bardzo aktywna na swoim Twitterze. Tym razem postanowiła wypowiedzieć się na temat zapory polsko-białoruskiej i psach w Straży Granicznej. Źródło: Wikipedia
Janina Ochojska jest bardzo aktywna na Twitterze. Tym razem postanowiła wypowiedzieć się na temat zapory polsko-białoruskiej, której nie akceptuje. W innym wpisie natomiast zaatakowała Straż Graniczną, bo według niej funkcjonariusze "szczują na uchodźców lub migrantów psami".

Europosłanka Janina Ochojska przypomniała w mediach społecznościowych swój sprzeciw wobec postawienia muru na granicy polsko-białoruskiej. Jej zdaniem zapora niszczy przyrodę oraz ogranicza prawo ludzi do swobodnego poruszania. Rząd postanowił wznieść zaporę, by zwalczać nielegalną migrację do Polski.

Białoruś - za stosowną opłatą - od roku umożliwiała chętnym osobom z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki podróże pod naszą granicę. Najczęściej koczujący przy granicy nie mają żadnych dokumentów, potwierdzających ich tożsamość. Ochojska konsekwentnie od początku kryzysu migracyjnego wzywała władze do wpuszczenia imigrantów.   

- Nie tylko Donald Tusk był przeciwny budowie muru, ja również i wiele osób. Ale rząd Prawa i Sprawiedliwości nie bierze pod uwagę woli społeczeństwa, robi co chce. Mur niszczy nie tylko przyrodę. Ogranicza prawo ludzi do swobodnego poruszania się i sprzyja bezprawiu jakie panuje na tej granicy – napisała Ochojska.

 

Ramię w ramię z Tuskiem

Przypomnijmy również słowa Donalda Tuska, które wypowiedział w październiku 2021 roku dotyczące powstania zapory.

– Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych, skutecznych zapór. Ich (PiS - red.) intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli. Oni udają, że zbudują wielki mur, a tak naprawdę chcą zrobić wielki wał – powiedział wówczas lider PO, co obecnie wytykają przedstawiciele obozu władzy. 

"Straż graniczna szczuje uchodźców psami"

Straż Graniczna z okazji Dnia Psa poinformowała, że pełni u niej służbę 220 psów. Jak dodaje, są oni jedyną agencją rządową, która szkoli psy, aby mogły one wyszukiwać broń.

Ten wpis nie spodobał się europosłance, która stwierdziła, że "Straż Graniczna szczuje psami migrantów lub uchodźców". 

"Dzięki temu Straż Graniczna może szczuć psami migrantów lub uchodźców. Zwłaszcza muzułmanów, którzy często bardzo psów się boją. Są na to dowody filmowe. Mogą tez zakłócać spokój mieszkańców nagłaśniając szczekanie psów przez megafony. Nocą." – stwierdziła Ochojska. 


Wpisy Ochojskiej nie spodobały się internautom, którzy m.in. mówili o nienawiści europosłanki do Polski, a także sugerowali jej o wyprowadzce do Białorusi, gdzie "Łukaszenka udziela azylu wszystkim obrażającym polskich żołnierzy". 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj90 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka